“Дизельгейт” дістався до Porsche Cayenne

США продовжують санкції проти німецьких автомобільних компаній

фото: horizont.net
Прокуратура Штутгарта підозрює Porsche та її дочірню компанію в США в маніпулюванні даними про вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. Стосовно одного із співробітників концерну розпочато розслідування, пише Німецька хвиля. Як повідомляє Reuters з посиланням на прокурора Яна Хольцнера, мова може вестися про дизельні двигуни (трилітровий V6), які поставляла Audi, що є дочірнім підприємством Volkswagen.
V6 встановлювався, в основному, на моделі Porsche Cayenne. Як пише Der Spiegel, німецька прокуратура підозрює, що рівень шкідливих викидів Porsche Cayenne V6 TDI не відповідає встановленим екологічним вимогам. Федеральному автотранспортному відомству доручили перевірити мотори даної марки. Представники Porsche заявили, що сприймають розслідування стосовно концерну всерйоз, компанія готова до співпраці з прокуратурою. Як зазначає прес-служба компанії Porsche, фірма не спеціалізується на випуску автомобілів із дизельними двигунами: “Частка таких автомобілів концерну на всіх ринках не перевищує 16%, у Німеччині – 36%”.
Нагадаємо, що в листопаді 2015 року німецький автомобільний гігант Volkswagen AG був змушений укласти з міністерством юстиції США мирову угоду про виплату компенсацій на загальну суму 4,3 мільярда USD. Кошти будуть спрямовані на викуп і ремонт дизельних автомобілів німецького виробництва, у Фонд з боротьби із забрудненням повітря, а також у Каліфорнійську раду з повітряних ресурсів. Тоді здавалося, що нарешті добіг кінця грандіозний скандал під назвою “дизельгейт”.
У вересні 2015 року Управління з охорони навколишнього середо­вища США (EPA) звинуватило Volkswagen AG в установці на автомобілі з дизельними двигунами програмного забезпечення, що дозволяло обходити жорсткі екологічні норми в США. Програма включала максимально екологічний режим роботи двигуна при тестуванні на стенді, натомість відключала його при звичайній експлуатації, що збільшувало шкідливі викиди майже в 40 разів(!).
Відкликанню для повторного тестування підлягали близько півмільйона машин марок Volkswagen і Audi, реалізованих на американському ринку з 2009-го по 2014-ий роки. З-за океану скандал перекинувся в Європу. Багато європейських автоекспертів були переконані в тому, що “вдосконалені” авта продавали й на Старому континенті. Масштаби “дизельгейту” перевершили всі сподівання. Виявилося, що тільки в Німеччині налічується близько 2,5 мільйона авт із хитрими програмами, а загалом по всьому світу – 11 мільйонів.
Міністерство юстиції США розпочало офіційну перевірку. Її підсумком власне й стали штрафні санкції. Щоправда, одним лише штрафом справа навряд чи обмежиться. Очевидно, на кілька мільярдів потягне й сукупна сума позовних заяв обра­жених клієнтів, яких ніхто не попереджав про один важливий нюанс: підвищення норм шкідливого вихлопу двигуна чутливо спустошує їхні гаманці. Згідно з американським та європейським законодавством, розмір транспортного податку безпосередньо залежить від того, наскільки сильно машина отруює атмосферу.
Тим часом хвиля “дизельгейту” може накрити й інших автогігантів. До окружного суду штату Нью-Джерсі адвокатською конторою Hagens Berman був поданий колективний позов проти Mercedes-Benz. Як зазначено в позові, у 14 моделях автомобілів із дизельними двигунами, що використовують технологію BlueTec, викиди оксидів азоту багаторазово перевищують показники, зазначені в офіційних документах.
За даними позивачів, гранично допустимі в США показники викидів оксиду азоту були перевищені в 19 разів. Більше того, при роботі двигуна при температурах нижче 10 градусів за Цельсієм йдеться про перевищення норми вже в 65 разів(!). Судовий розгляд справи поки що не завершений.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8035 / 1.55MB / SQL:{query_count}