Укртелеком інвестує 400 мільйонів гривень у модернізацію львівських мереж

Вже починаючи з наступного року, містяни зможуть отримати якісний інтернет швидкістю до 1 Гбіт/с, а також користуватися новими можливостями інтерактивного телебачення та отримувати дзвінки на стаціонарний номер телефону через смартфон

Модернізація дозволить значно збільшити швидкість інтернету. Зокрема, за технологією ADSL швидкість інтернету збільшать до 20 Мбіт/с (зараз – 11 Мбіт/с), VDSL – від 50 Мбіт/с, і також з’явиться можливість отримувати послугу з доступу до інтернету на швидкості до 1 Гбіт/с за технологією FTTH.
Всього за 2,5 роки у всіх районах міста встановлять 450 нових активних розподільних шаф, які замінять 36 застарілих автоматичних телефонних станцій (АТС). До слова, деякі з цих АТС були введені в експлуатацію ще півстоліття тому. Окрім цього, Укртелеком планує замінити магістральні мідні кабелі на волоконно-оптичні  та збудувати високошвидкісну оптичну мережу довжиною понад 700 км.
«Більшість мідних кабелів встановили понад 10 років тому, вони не можуть, на жаль, стабільно надавати якісні послуги. Також часто кабелі стають «здобиччю» для зловмисників, які обрізають їх та здають на металобрухт. Як наслідок, абоненти втрачають доступ до послуг, поки компанія не замінить кабелі. Нові оптичні мережі не лише зможуть гарантувати нашим користувачам стабільний і швидкий інтернет, а й не дозволять зловмисникам наживатися на обладнанні компанії», – розповів Дмитро Микитюк, директор технічної дирекції Укртелекому.
Розпочнеться модернізація мережі з центральної частини міста, а також із районів Новий Львів, Майорівка. Окрім покращення швидкості та якості інтернету, компанія запропонує своїм користувачам нові продукти: цифрова телефонія (маючи стабільне підключення до інтернету, абоненти зможуть безкоштовно приймати дзвінки на свій стаціонарний номер телефону через спеціальний додаток на смартфоні), «хмарні» рішення для бізнес-абонентів тощо.
«Сам процес модернізації фактично буде невідчутним для наших абонентів: для зміни обладнання ми на декілька годин призупинимо постачання послуг (про що завчасно попередимо користувачів), після цього вони будуть автоматично подаватися з новою якістю», – запевнив Дмитро Микитюк.

Також варто відзначити, що модернізація мережі ніяк не вплине на вартість користування послугами.
«Зараз у Львові є близько 160 тисяч абонентів, які користуються фіксованим телефонним зв’язком від Укртелекому, з них 35 тисяч користуються інтернетом і до двох тисяч абонентів підключили собі послугу інтерактивного телебачення від нашої компанії», – повідомив Тарас Андрухів, директор Західного макрорегіону Укртелекому.
ПАТ «Укртелеком» планує впродовж 2,5 років вкласти в модернізацію мережі по всій Україні близько 250 млн доларів інвестицій від Китайського банку розвитку. З них 50 млн доларів будуть використані вже до кінця 2016 року. Також Укртелеком отримав технічну підтримку від Huawei – однієї з найбільших світових компаній у сфері телекомунікацій. Про це «Пошті» розповів Михайло Шурханов, директор департаменту корпоративних комунікацій Укртелекому.
«Ми плануємо реалізувати чи не найбільшу модернізацію мережі в Східній Європі. Загалом планується охопити понад три мільйони домогосподарств, а також 1,7 млн абонентів», – повідомив він.
За 2,5 роки планується модернізувати мережу компанії у 6 найбільших містах України: Києві, Запоріжжі, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові. Пілотний проект модернізації вже проводився в Одесі. У травні цього року район Аркадія було повністю переведено на нове обладнання. Середня швидкість інтернету (ADSL) тут зросла на 133%.
«Також нещодавно ми перевели на нову мережу перших абонентів Харкова. Приємно відзначити, що станом на сьогодні вже маємо позитивні відгуки від наших харківських споживачів», – підсумував Дмитро Микитюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7773 / 1.56MB / SQL:{query_count}