Телебачення в кишені

Нова епоха мобільного зв'язку вже поступово входить у нашу свідомість. Формат 3G, який кілька років тому захопив Японію, Америку і європейські простори, привніс у мобільний зв'язок багато цікавих деталей, без яких сьогодні життя стає прісним. Це й нові можливості Інтернету, краща якість зв'язку, досі невідомі сервіси мобільного світу, до яких належать інтерактивні відеофункції наших телефонів. Йдеться про мобільне телебачення.

Нова епоха мобільного зв'язку вже поступово входить у нашу свідомість. Формат 3G, який кілька років тому захопив Японію, Америку і європейські простори, привніс у мобільний зв'язок багато цікавих деталей, без яких сьогодні життя стає прісним. Це й нові можливості Інтернету, краща якість зв'язку, досі невідомі сервіси мобільного світу, до яких належать інтерактивні відеофункції наших телефонів. Йдеться про мобільне телебачення.

Здавалося, ми вже досягли тих вершин у спілкуванні, про які мріяли лише кілька десятиліть тому. Не потрібно вже приковувати себе до робочого місця, не відходити від стаціонарного телефону. Про що ще мріяти? І все-таки людина не може зупинитися на досягнутому. Мрії фантастів другої половини ХХ сторіччя вже почали втілюватися в реальне життя.

Подивитися телевізійний канал по мобільному телефону - це вже не фантастика. Цілком реальною в недалекому майбутньому стане й перспектива переглянути улюблену телевізійну передачу в умовах, де, можливо, немає ніяких ознак цивілізації, а навколо тільки недоторкана природа. А здійснити це буде можливо за наявності звичайного телефону з умонтованим приймачем.

Є люди, які перебувають перед своїм телевізором по 6-7 годин на добу. Вони дивляться все підряд і їх абсолютно щиро цікавлять усілякі серіали, інтер­активні й розважальні програми, різноманітні шоу.

Є категорія населення, що дивиться телевізор не так часто. Звичайно, цих людей цікавлять аналітично-новинні програми й передачі каналу Dіscovery. Це досить велика група людей, які не стоять осторонь від усього, що відбувається у світі.

А є маленький колектив людей із загальної маси, які роблять всі ці розважальні шоу й аналітичні програми. Погодьтеся, щоб нормально орієнтуватися в тій або іншій сфері, необхідно бути постійно в курсі всього, що відбувається. Цим людям просто  необхідно одержувати найсвіжіші новини, їм треба стежити за тим, що відбувається навколо них, щоб розповісти всім, що ж наспрвді діється на планеті.

Тож усі суперечки щодо того, чи потрібний кишеньковий телевізор, що відбудеться, якщо ця суто індивідуальна річ буде абсолютно в усіх, принаймні абсурдні, й відповідь може бути тільки одна - звичайно, персональний мобільний телевізор потрібний всім. Саме тому ера мобільного телебачення поступово входить в життя.

Ця послуга заявила про себе, як розважальна, й не переслідує космічних цілей у суспільстві. Моделей, які підтримують цю функцію, занадто багато, щоб говорити про кожну.

Нині на українському ринку послугу мобільного ТВ надають чимало операторів. Скажімо, у МТС Україна вона має назву Onlіne TV і дозволяє переглядати на мобільному телефоні найбільш популярні телепрограми й відеосюжети. В планах МТС створення контента для мобільного ТВ у стандарті DVB-H (Dіgіtal Vіdeo Broadcast Handheld), що дозволить транслювати одночасно близько 30 телекана­лів і згодом збільшити їхню кількість залежно від потреб абонентів. 

Звісно, мобільне ТВ в Україні ще перебуває на початковому етапі, проте, без сумніву, майбутнє у цієї послуги велике. Фахівці прогнозують, що розвиток мобільного телебачення внесе зміни й у структуру послуги. Поряд зі звичайними телевізійними програмами з'являться спеціальні передачі, створені винятково для перегляду на мобільних пристроях. Наприклад, можуть з'явитися новини із частими великими планами для того, щоб глядачі "мобільної" передачі змогли краще зрозуміти суть новинного сюжету. Мобільний телеконтент будуть постачати у вигляді коротких закінчених сюжетів, які можна переглядати на ходу або в транспорті. Низка філь­мів і шоу буде спеціально адаптована для перегляду на екрані молільника, як це робиться в країнах Азії.

Не так давно компанія Junіper Research спрогнозувала, що до 2012 року обсяг послуг на ринку мобільного телебачення досягне 6,6 млрд доларів, а кількість глядачів мобільного телебачення становитиме близько 120 млн осіб у більш ніж 40 країнах світу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8245 / 1.57MB / SQL:{query_count}