Припинення транспортування газу тепловикам Львівщини

Підприємства ТКЕ Львівщини залишаться без газу через порушення термінів оформлення лімітів та борги

Згідно з новим законодавством транспортування природного газу теплопостачальним організаціям може здійснюватися лише на підставі затвердженої номінації, та своєчасних розрахунків.
З 12 квітня 2016 року ПАТ «Львівгаз» припиняє транспортувати блакитне паливо усім теплопостачальним підприємствам Львівської області. Головною причиною цього є відсутність номінацій від їх постачальника – НАК  «Нафтогаз України», про що теплопостачальні підприємства отримували неодноразові попередження.  
У січня 2016 року в Україні почали діяти нові правила поставок природного газу. Вони прописані у відповідних кодексах, які затверджені НКРЕКП. Згідно з новим законодавством, транспортування природного газу теплопостачальним організаціям може здійснюватися лише на підставі затвердженої номінації. Тобто обсягу газу, який виділяється постачальником на відповідний період для потреб свого споживача. У свою чергу, ПАТ «Львівгаз» може здійснювати транспортування блакитного палива, лише на підставі інформації, яку доводить Оператор ГТС, про відповідний обсяг газу, виділений споживачу. 
У зв’язку з тим, що у квітні Оператором ГТС не було підтверджено наявних номінацій для  теплопостачальних організацій Львівщини, компанія не має права надалі транспортувати їм природний газ. «Відсутність заведених постачальником номінацій для споживача може бути пов’язана з двома основними причинами. Одна з них - теплопостачальні підприємства нашої області мають заборгованість перед своїм постачальником – НАК «Нафтогаз України». Ще одна причина - вони не змогли вчасно оформити необхідних документів чрез що і не отримали номінацій» - прокоментував перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан. 
Для відновлення транспортування природного газу на об’єкти тепловиків, їм необхідно передусім залагодити усі питання зі своїм постачальником газу – НАК «Нафтогаз України». Окрім того, ПАТ «Львівгаз» звертає увагу, що підприємства теплоенергетики також мають непогашену заборгованість перед підприємсвом за послуги з розподілу газу. Найбільшими боржниками серед них є теплопостачальні організації міста Львова. Загальна сума їх заборгованості досягє понад 40 млн. грн. 

ПАТ «Львівгаз» - компанія, яка займається транпортуванням природного газу через розподільчі газопроводи на території Львівської області. Це найстаріше вітчизняне підприємство у своїй галузі, а також одне з найбільших за рівнем газифікації. Щороку компанія транспортує приблизно 1,3 мільярдів кубометрів природного газу до споживачів Львівщини. ПАТ «Львівгаз» також належить до одного із найбільших платників податків у Львівській області, зокрема щороку підприємство сплачується понад 160 млн. гривень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7977 / 1.54MB / SQL:{query_count}