У США найбільше заробляють анестезіологи, в Україні – IТ-спеціалісти

Лікарі міцно окуповували список найбільш високооплачуваних професій у США, підрахував журнал «Forbes» у щорічному рейтингу професій. Гарантований високий заробіток в США у анестезіологів – він становить близько 193 тисяч доларів на рік (приблизно 16 тисяч доларів на місяць), до того ж першу позицію у рейтингу зарплат лікарі цієї спеціалізації зберігають другий рік поспіль.

Лікарі міцно окуповували список найбільш високооплачуваних професій у США, підрахував журнал «Forbes» у щорічному рейтингу професій. Гарантований високий заробіток в США у анестезіологів – він становить близько 193 тисяч доларів на рік (приблизно 16 тисяч доларів на місяць), до того ж першу позицію у рейтингу зарплат лікарі цієї спеціалізації зберігають другий рік поспіль.

За анестезіологами з незначним відривом йдуть хірурги (191,4 тисячі доларів) і ортодонтологи (185,3 тисяч доларів), далі йдуть фахівці, пов'язані із стоматологією, акушерством та інші представники медичної галузі, інформує РІА «Новости». Потіснити їх (на 10-й позиції топ-списку) вдалося управляючому менеджерові з середнім заробітком 151,4 тисяч доларів в рік, а 11-те місце у списку найдорожчих фахівців посів пілот (148,8 тисяч доларів).

Також у першу двадцятку знов прорвалися представники охорони здоров’я, за якою пішли інженери-менеджери у промисловості та адвокати. Замикає топ-список 25 найбільш високооплачуваних професій фінансовий менеджер з річною заробітною платою у 106,2 тисяч доларів. Менше всіх, якщо вірити аналітикам, цінують в США працю кухарів ресторанів фаст-фуд і офіціантів у їдальнях, річний дохід яких становить в середньому 16, 7 тисяч доларів (близько півтори тисячі доларів щомісячно).

Близькість до каси також не гарантує хорошої зарплати – касири, продавці квитків, дрібний персонал гральних закладів стоять на тій же сходинці, що і покоївки. Зазвичай, у  США ці непривабливі позиції посідають трудові мігранти з Латинської Америки.

Потрапити в топ-список щасливчиків непросто – за даними «Forbes», в США всього 31 тисяча анестезіологів, тих самих професіоналів з гарантованим доходом. Водночас армія найдешевшої робсили – кухарів і офіціантів, що поєнує дві професії в одній особі, – становить 2,6 мільйони осіб. Представники 25 найбільш оплачуваних професій – це 3 мільйони осіб, тоді як список найдешевших професій охоплює 15,6 мільйона зайнятих. У списку не фігурують топ-менеджери відомих компаній, підрахунок доходів яких журнал веде окремо.

Поки «Forbes» підраховував, хто скільки заробляє у США, Український інститут соціальних досліджень ім. Олександра Яременка визначив, які професії потрібно обирати майбутнім українським студентам – для того, щоб багато заробляти потім. Головний висновок, який варто зробити майбутнім студентам, працедавцям і вузам, – у найближчі 3-5 років в Україні очікують різке зростання попиту на фахівців інженерних спеціальностей і IT-спеціалістів. Київським технологам, за інформацією кадрового агентства "Допомога", в середньому платять від 700 до 900 доларів. "Порівняно з 2007 роком оплата цих фахівців збільшилася на 20-30 %", – каже Тетяна Сивашенко, консультант кадрового агентства "Допомога". За словами Наталії Стегнієнко, директора кадрового центру "Моя робота", наразі найвищий попит на інженерів в Києві, в Донецькій, Запорізькій і Дніпропетровській областях.

За даними компанії «Azimut», середня зарплата інженера-технолога виробничої компанії становить 600-900 доларів. Рівень зарплати залежить від досвіду роботи, знання методів аналізу технічного рівня об'єктів техніки і технології, досвіду розробки технологічної документації. Інженерам-проектувальникам будівельних і телекомунікаційних компаній платять 600-1000 доларів. Фахівцеві, який тільки починає кар'єру, готові платити 550-600 доларів. А керівникові проектного бюро – не менше 3 тисяч доларів. За словами Олени Чередниченко, фахівця відділу аналітики, маркетингу і зв'язків з громадськістю рекрутингової компанії «Azimut», популярною сьогодні стає спеціальність інженера-еколога. Правда, зарплата таких фахівців наразі не відрізняється «привабливістю» – вона в межах 400-600 доларів.

 Есперти дослідження також прогнозують, що впродовж найближчих 3-5 років в Україні буде особливо високий попит на програмістів і ІТ-спеціалістів. До того ж дефіцит, який є сьогодні, збережеться і в майбутньому. На початку 2008 року, за даними компанії «Azimut», зарплата досвідченого IТ-спеціаліста досягала 1500 доларів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8434 / 1.57MB / SQL:{query_count}