Мобільний інтернет став на лижі

Яку середню швидкість розвиває лижник, який спускається з гори у на Буковелі? Приблизно 50-60 кілометрів на годину. А яку максимальну швид­кість може розвинути той самий лижник, коли схоче ввечері після катання переглянути улюблений фільм, диск з яким залишився вдома? Варіантів відповіді два:

Яку середню швидкість розвиває лижник, який спускається з гори у на Буковелі? Приблизно 50-60 кілометрів на годину. А яку максимальну швид­кість може розвинути той самий лижник, коли схоче ввечері після катання переглянути улюблений фільм, диск з яким залишився вдома? Варіантів відповіді два:

1) більше як 160 км/год по трасі на Львів, щоб зганяти додому, захопити диск та повернутись у готель;

2) 800 Кб/с, щоб знайти та завантажити той самий фільм з Інтернету.

В обох випадках за такої швидкості година-дві - і ви вже дивитесь повнометражний фільм. Перший варіант більш небезпечний - з такою швидкістю і станом наших доріг, другий дешевший - з тарифом 4 копійки за Мб повнометражний фільм хорошої якості коштуватиме трохи більше як 25 грн.

Такий швидкий та недорогий Інтернет в Українських Карпатах з'явився цього тижня завдяки розширенню покриття CDMA. Ця інноваційна технологія швидкісної передачі даних через радіочастоти належить до нового, третього покоління мобільного зв'язку.

До 80-х років технологія була суворо засекречена і застосовувалась у військових системах СРСР і США. Нині технологія використовується як для голосового зв'язку, так і для передачі даних, а також у багатьох комунікаційних системах, наприклад, у системах Глобального позиціонування (GPS та Galileo), за допомогою яких можна визначити своє місце­знаходження на мапі. Найбільшого поширення ця технологія набула в Північній Америці та Азії. Але географія CDMA не обмежується лише цими частинами світу. Системи CDMA розгорнуті у 34 країнах, у тому числі в Аргентині, Німеччині, Індії, Канаді, Китаї, Південній Кореї, Польщі, США і навіть у Таїланді та Філіппінах.

Тепер ця інноваційна технологія дозволяє забезпечити карколомну швидкість Інтернету в Українських Карпатах, за сотні кілометрів від цивілізації, там, куди не дотягаються дроти всесвітньої Інтернет-павутини. Адже технологія дозволяє забезпечити комунікаціями навіть ті місцевості та райони, де дротовий доступ в Інтернет реалізувати важко або взагалі неможливо, наприклад, у сільських школах, завдяки чому діти зможуть отримати таку саму освіту, як і у великих містах. Вже сьогодні у Львові є досвід забезпечення шкіл таким мобільним Інтернетом.

Найбільш швидкісний Інтернет в Україні та національне покриття на базі технології CDMA пропонує МТС. Таку швидкість вдається досягати через використання каналів зв'язку тільки для передачі даних, адже для голосового зв'язку компанія має окрему мережу покриття. Доступ до швидкісного мобільного Інтернету є більше ніж у 100 містах України: це всі обласні та промислові центри, основні курорти Криму та Карпат. Вже сьогодні відвідувачі курортних мекк Західної України - Трускавця, Моршина та Буковеля - мають можливість користуватись перевагами мобільного зв'язку третього покоління.

Окрім швидкого завантаження фільмів та музики, це можливість переглядати таке популярне нині потокове відео або ж грати в он-лайн ігри. До того ж, одного разу придбавши модем, який за розмірами нагадує звичайну флешку, ви можете вільно пересуватись територією України та користуватись тим самим підключенням: вдома і на роботі, у відрядженні в Києві чи Франківську, на відпочинку в Буковелі. Отже, високі швидкості можна тепер розвивати не тільки на схилах Буковелю, але й у його готелях. А до обов'язкового набору лижника, крім чобіт та окулярів, треба додати ще й ноутбук з модемом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0111 / 1.56MB / SQL:{query_count}