Податки авансом?

Скарбниця Львівщини наповнюється з приростом. Влада ж не перестає переконувати, що захищені статті профінансує вчасно

Скарбниця Львівщини наповнюється з приростом. Влада ж не перестає переконувати, що захищені статті профінансує вчасно

piggy.jpgНа тлі останньої гострої президентсько-урядової перепалки довкола невиконання/виконання бюджетних надходжень за січень 2009 року, на Львів­щині наразі наче все о'кей. Особливо, якщо зважити на слова начальника головного фінансового управління Львів­ської облдержадміністрації Олега Демківа.

"Попри попередні песимістичні прогнози, Львівська область за перший місяць року має хорошу динаміку - є зростання податків до місцевих бюджетів на 10%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Нас тішить, що немає зменшення надходжень. Насамперед, це дозволяє вчасно виплачувати заробітну плату бюджетникам", - повідомив вчора "Пошті" Олег Демків.

Також, за словами Дем­ківа, Львівщина у січні отримала майже 170 мільйонів гривень дотацій із державного бюджету. Отож, крім фінансів на виплату зарплатні, регіону поки що не бракує коштів, зокрема на соціальні  виплати (як от кошти на допомогу малозабезпеченим) та енергоносії.

Обласний посадовець запевняє, що Львівська ОДА контролює процес, а загалом сьогодні "ситуація є збалансованою". "Всі захищені статті будуть профінансовані вчасно, тому для жителів регіону нема підстав для паніки", - говорить пан Демків. При цьому одразу додає: якою буде ситуація  надалі - залежить від надходжень до бюджету. А майбутнє таки туманне, якщо вірити прогнозам про подальший спад економіки.

Обласні чиновники не приховують, що надходження будуть меншими, ніж заплановані у бюджеті. "Плани стосовно фінансових надходжень на 2009 рік амбітні, але їх буде важко виконати, зважаючи на ту економічну ситуацію, яка зараз є. Адже спад, який виник у світі та в Україні, звісно, віддзеркалюється і на Львівщині", - говорить пан Демків.

Урешті влада не перестає переконувати, що докладе максимум зусиль, аби захищені статті були повністю профінансованими. Поза тим, розгляд перспектив фінансування обласних програм відклали. "Не швидше, як наприкінці березня повернемося до цього питання, адже все залежить від надходжень до обласного бюджету", - наголошує О. Демків.

Не так оптимістично, як обласні посадовці, налаштовані міські чиновники. 

У січні до бюджету Львова надійшло на 8 мільйонів гривень більше, аніж за аналогічний період 2008-го. Втім, міські посадовці від більших надходжень до міської скарбниці особливо не тішаться. Як сказав "Пошті" директор департаменту фінансової політики Львівської міськради Олег Іщук, "один місяць ще нічого не означає, а якісь висновки можна буде зробити "лише за два - три місяці". Також у пана Іщука виникає питання: чи всі ці платежі реальні чи, можливо, частина їх є сплачена авансом. Але і про це, за його словами, стане відомо не раніше, як за два місяці. У Львівській міськраді навіть припускають, що, можливо, певна політична сила змушувала підприємців сплачувати податки авансом. 

Тим часом у головному управлінні Державного казначейства у Львівській області "Пошті" повідомили, що тимчасовий розпис доходів до загального та спеціального фондів державного бюджету на території Львівщини у січні виконано на 108%. Також Міністерство фінансів місцевим бюджетам профінансувало 100% дотацій вирівнювання.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9690 / 1.55MB / SQL:{query_count}