“Газові” розмови відновлять

Україна планує домовитися про ціну на газ на зимовий період

фото: radiosvoboda.org
Наступного понеділка, 29 червня, відновляться тристоронні “газові” переговори між Україною, ЄС та Росією. Перший раунд пройде на рівні міністерств.
“Росія почала розуміти, що потрібно погоджуватися на наші умови. Входити в опалювальний сезон і відтерміновувати ще на квартал – це рішення не має сенсу”, – заявив міністр енергетики України Володимир Демчишин.
Він також зазначив, що під час попередніх перемовин російська сторона нічого не говорила про борг Києва перед “Газпромом”. “На якомусь неформальному рівні мова йшла про те, що вони очікують, що Україна буде виконувати свої обов’язки щодо тримільярдного боргу. Але формально це питання ніколи не піднімалося. Я думаю, що на цей момент питання зняте із нашого порядку денного”, – додав Демчишин.
Натомість під час зустрічі росіяни поставили умову закачати в українські підземні сховища 19 мільярдів кубометрів газу – з технічних причин. За інформацією Кабмінy, зараз в українських сховищах закачано 11,5 мільярдів кубометрів газу. До кінця червня цей обсяг планують збільшити до 12 мільярдів.
“Минулого року ми входили в сезон із 16,6 мільярда кубометрів газу, впродовж опалювального сезону 2 мільярди кубометрів було витрачено на зону АТО. Цього року ми зменшили цей обсяг, тому, думаю, споживання газу під час опалювального сезону буде значно меншим”, – підсумував Демчишин.
Цікаво, що в уряді Німеччини підрахували, у скільки обійдеться Україні новий зимовий газовий пакет з Росією. Ціна палива на зимовий період потягне на 1,5 мільярдa доларів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0340 / 1.53MB / SQL:{query_count}