МВФ дасть гроші в липні

Наступний транш кредиту від Міжнародного валютного фонду Україна отримає у липні

фото: forbes.ua
Втім, навіть якщо гроші виділять пізніше, це не буде критичним для країни.
“Щодо наступного траншу в 1,7 млрд дол. переконана, що ми його отримаємо десь у липні. Виконання трьох обов’язкових умов цього зараз уже залежить від коаліції”, – сказала міністр фінансів Наталія Яресько в інтерв’ю DT.UA.
За словами урядовця, ці кошти призначені не для держбюджету, а для резервів НБУ. “Вони безумовно важливі, бо завдяки їм ми поступово відбудовуємо наші золотовалютні запаси. Але спізнення цього траншу не так критично вплине на нашу стабільність, як це було б, наприклад, у випадку першого траншу на 5 млрд. Тоді наш рівень резервів був менше 5 млрд”, – розповіла Яресько. 
Вона також зазначила, що Україна хоч із запізненням, однак виконала практично всі необхідні для отримання цього траншу вимоги МВФ. За словами Яресько, вирішення проблеми реструктуризації зовнішніх боргів, що досі залишається серйозною проблемою, не є вимогою фонду.
“Що стосується реструктуризації держборгу, то в наших домовленостях з МВФ чітко зафіксовано, що це “дуже важливо для прийняття рішення”, але не є необхідною умовою”, – підсумувала Яресько.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9127 / 1.52MB / SQL:{query_count}