На червень у Львові запланований партнерський діалог між підприємцями та владою

Наприкінці червня у Львові планують провести щорічний традиційний форум «Влада і бізнес – партнери». Та цей раз це вже не буде розмова глухого з німим, яка фактично мала місце у попередні рази, а конструктивний, партнерський, діалог зі зміненим форматом – бесіда за «круглим столом» між людьми бізнесу, платниками податків та владою.

Наприкінці червня у Львові планують провести щорічний традиційний форум «Влада і бізнес – партнери». Та цей раз це вже не буде розмова глухого з німим, яка фактично мала місце у попередні рази, а конструктивний, партнерський, діалог зі зміненим форматом – бесіда за «круглим столом» між людьми бізнесу, платниками податків та владою. Говоритимуть, хто і що заважає стабільно працювати людям бізнесу. Головне – дві сторони мають виокремити найнагальніші проблеми і тоді спільно вирішити, на чому саме потрібно зробити акцент найближчим часом. Відомо, що обговорять, як в регіоні переглядають регуляторні рішення та які дозволи планують ліквідувати на теренах області. Власне отримання ліцензій та дозволів на здійснення діяльності підприємці у нещодавньому опитуванні, проведеному «Соціоінформом», назвали однією з головних перешкод для ведення бізнесу.

 

«Влада має бути готова, що її будуть нещадно критикувати. І це є позитивом, адже можна дістати підказки, що потрібно змінювати на краще», - каже Я. Кашуба, додаючи, що голову ОДА цікавить конструктивна, а не загальна критика.

Традиційно організатором заходу буде Львівська обласна адміністрація, а з ініціативами виступає представництво Держкомпідприємництва України у Львівській області. «Під час зустрічі з т. в. о. губернатора Львівщини Миколою Кметем ми обговорювали  результати нещодавніх соціологічних опитувань щодо малого та середнього підприємництва. Запропонував їх проаналізувати та на цій підставі провести форум  «Влада і бізнес – партнери». Моя пропозиція полягала в тому, що варто змінити формат форуму – зокрема, щоб влада сіла за «круглий стіл» з підприємцями регіону, а не сиділа президія на сцені, а решта – у залі. Керівник області  з великим ентузіазмом сприйняв  ідею про зміну формату», - повідомив «СП» голова представництва Держкомпідприємництва України у Львівській області, радник голови Держкомпідприємництва України, позаштатний радник т. в. о. губернатора Львівщини з питань розвитку малого та середнього бізнесу Ярослав Кашуба.

 

«Бізнесом у Львові стає дедалі складніше займатися», – говорить З. Бермес. Він прогнозує зменшення підприємницької активності. «На старому велосипеді далеко не заїдемо, тому потрібні реформи», – додає він.

За словами Я. Кашуби, також відбулася  розмова  з першим заступником губернатора Валерієм П’ятаком, де було вирішено, що форум  «Влада і бізнес – партнери» у Львові проведуть у 20 числах червня. «У четвер, 22 травня, разом з ним обговоримо речі, які представлятимемо на форумі. Себто влада має вийти на форум з конкретними ініціативами та новаціями», – акцентує співрозмовник. Я. Кашуба говорить, що зараз є два доручення керівника області: перше –  щодо перегляду регуляторних рішень, прийнятих на Львівщині, друге – робота дозвільних центрів у Львівські області, зокрема у Львові. «Маємо прийти до форуму з тим, щоб ОДА, в особі т. в. о голови, його заступників та  начальників управлінь, сказала про те, що обласна влада робить, аби підприємцям регіону стало жити краще. Цей діалог дасть змогу виявити найскладніші проблеми на теренах Львівщини. І над ними чітко та комплексно працювати», – додає співрозмовник.

Голова представництва Держкомпідприємництва України у Львівській області говорить, що в очільника області є чітке розуміння того, що потрібно змінювати певні речі у кращу сторону, а малий та середній бізнес влада має підтримувати не словами, а ділом. Позитивні зрушення вже є: зокрема, усі ініціативи представництва Держкомпідприємництва керівником області вже  підтримані. Скажімо, в Японії, Польщі, Німеччині та Австрії є реальні програми влади на підтримку малого та середнього бізнесу. «В Україні потрібно думати над структурою, яка б займалася гарантією перед банками – наприклад, страхування кредитів. Це мала б бути державна структура. Хочемо створити таку регіональну структуру», – додає співрозмовник. 

 

Станом на 1 січня 2008 р. на Львівщині функціонувало 117 970 фізичних та юридичних осіб. З них – майже 35 тис. юридичних осіб, понад 83 тисячі фізичних осіб-підприємців. Загалом Львівщина посідає п’яте місце  за кількістю малих підприємств в Україні. Понад 50 % підприємств регіону зайняті у сфери торгівлі та послуг.

Львівські підприємці скаржаться, що на місцевому рівні й надалі видають дозволи, непередбачені чинним законодавством. Про це під час березневого форуму «Влада і бізнес – партнери», що відбувався у Києві за участі Президента та глави уряду, сказала львівський підприємець Ліля Долінська. Відповідно, керманич держави дав доручення Генпрокуратурі України провести аналіз скарг підприємців власне щодо цього питання. Відповідно, міська та районні прокуратури перевіряли органи місцевого самоврядування та органи влади щодо видачі документів дозвільного характеру. До таких перевірок залучали й представництво Держкомпідприємництва.

«Під час попередніх форумів влада вдавала, що вона слухає підприємців. Банально збирали людей, давали комусь виступити, але згодом це до нічого не приводило. Яку мету має спілкування з владою? Влада має шанс отримати реальну інформацію про проблеми і, як наслідок, узагальнити та систематизувати існуючі проблеми. З одного боку – вирішити самим те, що стосується влади на місцевому рівні. З другого, звернутися до центральних органів влади з ініціативою змінювати на найвищому рівні, аби поліпшувати клімат для підприємців. Має бути система впливу на органи центральної влади. Адже відомо, що риба псується з голови, і всі найголовніші проблеми виникли зверху», – наголосив «СП» президент Асоціації роботодавців Львівщини, депутат Львівської обласної ради Зеновій Бермес. Він вважає, регіонам час робити потужні сигнали до центральної влади. «На жаль, останній форум «Бізнес і влада – партнери» за участі Президента та прем’єра, який був цьогоріч у березні, засвідчив, що влада прийшла, аби послухали її», – каже З. Бермес.

 

Під час форуму «Бізнес і влада – партнери» Львівська обласна держадміністрація в особі т. в. о. губернатора Миколи Кметя та Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва в особі голови Костянтина Ващенка підпишуть угоду «Про загальні засади співробітництва між Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва і Львівсько обласною держадміністрацією».

Співрозмовник говорить, що вирішення старих обіцянок затягнулося, зокрема, це стосується реформувань – прийняття Закону «Про спрощену систему оподаткування». Вже сім років говорять про прийняття закону, який би допоміг вирішити існуючі проблеми. Ще одна проблема, яка не дає жити підприємцям (насамперед спрощенцям), – пенсійні фонди. Питання не вирішене ще з 2004 року. Скажімо, підприємців-спрощенців спонукають виконувати аналогічні вимоги, які є для підприємців загальної системи оподаткування. Другий тип проблем – стосунки з місцевою владою. «Коли у державі говорять про підтримку малого та середнього бізнесу, то на місцевому рівні зустрічаємося з утисками цього бізнесу. Нині мова не йде про жодну підтримку, а про потреби місцевої влади мати кошти для наповнення міської скарбниці. І тут вигадують всілякі схеми та норми, як з підприємця взяти більше. Скажімо, це стосується правил розміщення зовнішньої реклами у Львові. Це є одним з яскравих прикладів, як заради доходів бюджету взяти більше», – акцентує З. Бермес. Ще одні, зрозумілі для влади, але незрозумілі для львівських підприємців, вимоги та тягар – платити максимальну орендну плату, коли втрачає сенс підприємницька діяльність, утворювати складні схеми приватизації приміщень. Це ж стосується і земельних питань у місті.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8580 / 1.63MB / SQL:{query_count}