Кілька кроків назустріч МВФ

Рада з боєм змінила пенсійне законодавство та прийняла інші законопроекти, необхідні для отримання міжнародних кредитів

фото: fakti.ks.ua
Україна виконала всі попередні кроки для отримання фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. “Попередні кроки” – це передусім усе те, що у вівторок відбувалось у Верховній Раді. Ключові з них – зміни до бюджету і зменшення пенсій, однак не варто забувати і про рішення підвищити тарифи на газ для населення та теплокомуненерго.
Втім не все заплановане урядом вдалося провести за один захід: із 17 законопроектів, прийняття яких, за словами Яценюка, вже цього року принесло би 3,5 мільярда доларів інвестицій і 25 мільярдів доларів допомоги, депутати ухвалили лише дев’ять. Однак усі ключові документи таки прийняли. 
Зокрема, Рада відредагувала бюджет. У новій редакції документа доходи збільшені на 22 мільярди гривень (до 498,2), а видатки – на 35 мільярдів (до 563,2). Також уточнено і прогноз зниження ВВП – на 5,5% при інфляції у 26,5%. Додаткові надходження уряд планує отримати від податку на прибуток підприємств (2,3 мільярда), збільшення рентної плати за використання природних ресурсів (9 мільярдів), ПДВ із вироблених в Україні товарів (4,9 мільярда), ПДВ із імпортованих товарів (8,8 мільярда.)… Проблем із цим законопроектом не виникло – за нього проголосували 273 депутати.
Із 17 законопроектів, прийняття яких, за словами прем'єр-міністра, вже цього року принесло би 3,5 мільярда доларів інвестицій і 25 мільярдів доларів допомоги, депутати ухвалили лише дев’ять
Значно гірше йшло з пенсійними новаціями – ініціативи уряду впродовж чотирьох голосувань не здобували мінімально необхідних 226 “за”. Після кабінетних консультацій із прем’єром депутати таки погодилися прийняти зміни до пенсійного законодавства.
“Збільшення пенсійного віку з 60 до 65 років не буде. Не брешіть народу! Другий міф про те, що підвищується спецстаж для працівників шкідливих сфер”, – переконував нардепів Яценюк. А от що не міф, так це зменшення на 15% пенсій тих осіб, які працюють далі. Втім вони не можуть бути нижчими за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (із січня 2015-го – 949 гривень). 
Також депутати обмежи­ли 10 прожитковими мінімумами (по 1 218 гривень) максимальний розмір пенсії колишніх працівників держ­органів (зокрема, прокурорів, податківців, суддів). І ще цими змінами передбачене поетапне збільшення на п’ять років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років. Нові норми набудуть чинності вже в березні і діятимуть до першого січня 2016-го.
Про те, чи задовольнили такі кроки МВФ, ми дізнаємося через тиждень – долю кредиту України рада директорів фонду вирішуватиме 11 березня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8569 / 1.54MB / SQL:{query_count}