Неграмотні депутати

Економісти оцінили запитання парламентарів до глави НБУ

фото: Reuters
Народні депутати не пройшли тесту на економічну грамотність. Експерти оцінили рівень запитань, які парламентарі поставили голові Національного банку України Валерії Гонтаревій.
Виявилося, що лише три з 12 поставлених народними депутатами питань були коректно сформульовані: неперекручені, з використанням фактичних відомостей і “в тему”, повідомили економічні експерти voxukraine.org.
На виступ Гонтаревої чекали майже місяць – голова НБУ все не знаходила часу прийти. Коли ж вона таки з’явилась у Раді, аби пояснити, що відбувається з гривнею та резервами країни, депутати вдалися до відвертого популізму.
За результатами розгляду, лише три питання (поставлені депутатами від “Самопомочі”, “Свободи” й “Опозиційного блоку”) були грамотно сформульовані. “Популізм – звичайне явище для політиків у всіх країнах, проте нерозуміння основ економіки дуже шкодить якості нових законів, що, безумовно, викликає серйозне занепокоєння... 
Після голосування щодо бюджету і прийняття низки популістських законів це вкотре продемонструвало необхідність підвищення компетентності парламентарів у економічних питаннях”, – кажуть експерти. 
Вони пояснюють, що питання до Гонтаревої мали би стосуватися незалежності Нацбанку (прямого та опосередкованого фінансування ним державного бюджету); прозорості, вчасності і повноти подання суспільно важливих даних (зокрема, щодо результатів стрес-тестів найбільших банків і їх рефінансування); інституційної спроможності НБУ впроваджувати зміни тощо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7903 / 1.53MB / SQL:{query_count}