Готуємось працювати на європейських ринках

Цього тижня ЄС перевірить якість української молочної продукції для експорту на Захід

Українські виробники нарікають, що їх не пускають до Європи, натомість самі нічого не роблять, аби покращити чи налагодити систему виробництва і вийти на європейські ринки з якісною продукцією. Адже із 266 українських молокопереробних заводів близько третини відповідають вимогам ЄС, інформує iPress.ua
Але цього тижня до України прибуває місія Європейського Союзу, яка перевірить якість молочної продукції та остаточно підтвердить їх право на експорт до ЄС. Про це повідомляє прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби. 
Головною умовою для виходу української продукції тваринництва на ринок ЄС стало ухвалення Верховною Радою Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів”.
Мета цього закону – гармонізація законодавства України із законодавством ЄС у сфері безпечності та якості харчових продуктів, забезпечення високого рівня захисту здоров’я людей та інтересів споживачів, а також створення прозорих умов ведення господарської діяльності, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних харчових продуктів і зменшення їх ціни.
Із 266 українських молокопереробних заводів близько третини відповідають вимогам Європейського Союзу, тому в перспективі зможуть отримати право поставляти свою продукцію на європейський ринок
Закон передбачає уточнення термінології, видів правопорушень та адекватності міри покарання, створення єдиного контро­люючого органа в сфері без­печності харчових продуктів, скасування дозвільних документів і процедур, які відсутні в ЄС, запровадження європейських принципів регулювання ГМО, зокрема в частині реєстрації джерел ГМО, а не продуктів, вироб­лених із них.
Сьогодні ж право експортувати продукцію до ЄС мають лише чотири українські птахофабрики, а також ряд виробників казеїну, риби і меду, що обумовлене невідповідністю українського законодавства у сфері безпеки продуктів харчування європейському, а також відсутністю необхідної сертифікації в українських підприємств.
За оцінками експертів, із 266 українських молокопереробних заводів близько третини відповідають вимогам Європейського Союзу, тому в перспективі зможуть отримати право поставляти свою продукцію на європейський ринок. При цьому найбільші претензії інспектори ЄС можуть мати не до процесу переробки молока в Україні, а до якості сировини.
До слова, українські виробники отримають ще рік для пристосування до умов конкуренції в рамках зони вільної торгівлі України з ЄС, а наступного місяця (в жовтні – “Пошта”) Україна може отримати наступні 760 млн євро за умови продовження реформ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8170 / 1.54MB / SQL:{query_count}