Українці втікають за кордон!

У консульствах побільшало запитів на виготовлення віз. Експерти ж наголошують: до Європи наші громадяни їдуть працювати, а до США – жити

фото: Андрій Польовий
Щороку бажання українців виїхати за кордон лише зростає. Люди готові виїжджати на роботу, навчання і постійне місце проживання не лише до Європи, але й до далекої Америки. 
У консульствах визнають, якби не суворий візовий конт­роль, здається, мігрували б майже всі... й кажуть, що через останні політичні, економічні і військові події в Україні, кількість тих, хто хоче переїхати подалі від України, суттєво збільшилась, тому в консулатах уже ввели додатковий контроль за клієнтами. 
Експерти ж наголошують: люди, які їдуть до Європи, ще повертаються до України, а ось ті, що мігрують до Америки, додому вже не вертаються. 

Наші б’ють рекорди

Згідно даних досліджень, Україна традиційно входить до першої п’ятірки країн за кількістю бажаючих взяти участь у розіграші Green Сard. 
Лише за останні п’ять років, за даними державного департаменту США, українці подали понад шість мільйонів заявок. І більш ніж 12 тисяч з них вже отримали омріяну візу. А цього року наша держава посіла п’яте місце за кількістю отриманих Green Сard (диверсифікаційних віз) – 4 тисячі 679.
Обігнали Україну Камерун і Ліберія – по п’ять тисяч віз, на другому місці – Єгипет та Іран – по 4 тисячі 992. Про це повідомив Джон Сарраф, віце-консул консульського відділу Посольства США в Україні під час свого візиту до Львова. 
Останні події в Україні лише посилюють бажання українців мігрувати
За його словами, Росія отримала 4 тисячі 103 “зелених карт”.  Для порівняння, у минулому році Україна була на четвертому місці у списку країн, які отримали іміграційні візи. Загалом, за словами консула, на 2015 рік на Green Сard у всіх країнах світу претендувало 9 млн 388 986 осіб, включно з членами їхніх родини – 14 млн 397 781 тисяча осіб. У 2014 році відповідно – 9 млн 374 тисяч 191 особа, з членами родин – 14 млн 633 тисячі 767.
“До слова, жодна країна не може отримати більше, ніж 7% диверсифікаційних віз від загальної обумовленої кількості “зелених карт” – 55 тисяч на рік”, –  наголосив консул.

Подати заявку на американську візу можна лише раз

Джон Сарраф зауважив, що є дві причини для відмови в отриманні іміграційної візи – неправильна біографічна інформація – дата народження, написання імені, прізвища, місця народження і друга причина – неповне надання інформації про членів родини. 
Тому він рекомендував заповнювати анкети на візу самостійно, без візових посередників, бо помилка може дискваліфікувати заявку. “Кожна особа має можливість подати заявку лише один раз”, –  наголосив консул. 
“Заповнення заявки на сайті Посольства США в Україні – безкоштовне, але агенції-посередники беруть за це гроші. Крім того, окремі агенції стверджують, що вони акредитовані при Посольстві США, але це неправдива інформація” – каже консул. Він запевнив: “Немає агенцій-посередників, які акредитовані при Посольстві”.
Єдиний спосіб перевірити  чи особа виграла “зелену карту” – це зайти на сайт Посольства США і ввести свій реєстраційний номер, за яким була заповнена анкета, наголосив Джон Сарраф.

Документ перевіряють пильніше

Експерти та керівники громадських організацій кажуть: останнім часом мігрантів з України суттєво побільшало, крім того, зростає і кількість тих, хто хоче отримати американську чи шенгенську візу.
Керівник організації “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко зазначила “Львівській Пошті”, що офіційних досліджень по емігрантах цього року ще не оприлюднили, але опираючись на відгуки заявників і тенденції, які стали яскраво помітними, можна сказати, що попит на виготовлення шенгенських віз стрімко зростає.
“Відповідно зростають і візові вимоги в консульствах. Зараз люди хочуть їхати за кордон не лише через економічну ситуацію в Україні, а через військову агресію на сході України. Українці намагаються шукати захисту, і тому теоретично можуть використовувати шенгенські візи, аби залишитися за кордоном якнайдовше, можливо і назавжди”, – розповідає Ірина Сушко.
З її слів, у неофіційних розмовах окремі консульські працівники розповідають про зростання кількості візових заявок. “Зокрема, побільшало запитів на шенгенські візи із необґрунтованими цілями поїздки, або некомплектним пакетом документів, або документами, які не підтверджують ціль візиту. Відповідно, в консулатах роблять для себе висновки: люди намагаються виїхати за кордон назавжди. Тому у консульствах є вказівка детальніше перевіряти всі без винятку аплікаційні заявки”, – каже керівник організації “Європа без бар’єрів”.

Ті, хто їдуть до Америки, вже не повертаються

У розмові з “Львівською Поштою” Григорій Селещук, керівник міграційної служби “Карітасу України” зазначив, що останні події в Україні лише посилюють бажання українців мігрувати. 
“Якщо говорити про молодих людей, то більшість з них хоче орієнтуватись на сталу міграцію, тобто будувати своє життя за кордоном. Крім того, зараз з’явилась велика частина людей, які втратили своє коріння. Насамперед йдеться про людей з Криму і східної України. Тут можна говорити і про переселенців, які приїхали на Західну Україну. Вони так само відчувають себе на чужими. Їх вигнали з рідного краю і вони кажуть, що їм немає значення, де пускати коріння. Тут, на Західній Україні, чи в Європі, чи в Америці. Тому якщо раніше люди, які вигравали Green Сard ще думали їхати чи ні, то зараз вони виїжджають без жодних вагань”, –  розповідає “Пошті” Григорій Селещук.
Ті, що відважилися на переїзд до США, здебільшого власники Green Сard  або студентських віз
Він наголошує: більшість мігрантів таки орієнтовані на Євросоюз і називає дві причини, через які Європа популярніша за Америку. “По-перше – Європа для українця це щось знайоме, по-друге – значно ближче. Адже часто люди ще готові повертатися до України і це, насамперед, стосується молоді. Ті, що відважилися на переїзд до США, здебільшого власники Green Сard  або студентських віз”, –  каже Григорій Селещук.
З його слів, незважаючи на високу міграцію, бажаючих повернутися є багато. “Ті, хто має сім’ю в Україні, орієнтовані їхати на заробітки до Європи, бо це ближче і вони мають можливість вернутися до дітей. Ба більше, ті, хто їдуть до Європи і живуть там 10 – 15 років, все одно кажуть, що готові вернуться на Батьківщину. Хоч міграція до Європи – постійна, але вона латентна, тому не така “страшна”. А ось ті, хто їдуть до Америки – вже не повертаються”, – резюмує експерт. 
До слова, за даними американських посольств – найчастіше мігранти, які приїхали в США за “зеленими картами”, оселяються у штатах Нью-Йорк, Іллінойс, Нью-Джерсі, Пенсильванія та Мічиган.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7930 / 1.59MB / SQL:{query_count}