Математика Книжкового форуму

Цього року вартість видань зросла в середньому на сорок-п’ятдесят відсотків

фото: Андрій Польовий
Книжки подорожчали, а прибутків... стало менше. Організатори Форуму видавців цього року заощаджують, як тільки можуть. Уже зізнаються: не дорахуються більше сотні тисяч гривень. Зокрема й через те, що самі ж відмовились від російського стенду.
“На цьогорічному Форумі справді не було жодного російського видавництва. Минулі роки в нас був загальний стенд “Книги Росії”, який фінансували державні органи Росії. Вони платили за оренду понад сто тисяч гривень. Цього року їх немає. Також було декілька, може п’ять-шість видавництв, які приїжджали з Москви і Санкт-Петербурга. Це були приватні видавництва. Цього року і їх на Форумі не було”, – розповідає Катерина Шевченко, виконавчий директор ГО “Форум видавців”.
Директор одного із видавництв Михайло Комарницький двадцять років продає художню літературу на львівському Форумі. Каже, цього року ціни кусаються, тож і покупців поменшало. 
“Порівняно з минулим роком вартість книжок дуже зросла. Це пов’язано з ціною поліграфічних матеріалів. Насамперед паперу, ціна якого прямо прив’язана до валюти і зростає разом із курсом. Тому вартість друку книжок зросла в середньому на сорок-п’ятдесят відсот­ків”,  – розповідає Михайло Комарницький. 
Загалом книжкове свято у Львові обійшлося у понад три мільйони гривень. З міського й обласного бюджетів на нього виділили по 95 тисяч
А ось що розповіла нам пані Оксана, яка щороку купує на Форумі книги, необхідні їй для роботи: якщо минулого року жінка витратила на добірку видань три тисячі гривень, то цього ледве вклалась у шість. 
“Одна із книг за рік подорожчала на 130 гривень. Якщо раніше вона коштувала 330 гривень, то цього року – 460 гривень. Взагалі видання подорожчали дуже суттєво, щонайменше на 30 – 50%”, – розповідає пані Оксана. 
Натомість ціни на дитячу літературу майже не змінилися. Бо і попит на неї традиційно великий, і видань вдосталь – вибрати є з чого. Незважаючи на чималу кількість відвіду­вачів і різноманіття книг, на Форумі були й порожні стенди. А все тому, що деякі видавництва відмовились від участі в книжковому ярмарку буквально в останню мить.
Організатори Форуму видавців кажуть: через економічну ситуацію в Україні, цього Форуму недорахуються значної суми коштів. Загалом книжкове свято у Львові обійшлося у понад три мільйони гривень. З міського й обласного бюджетів на нього виділили по 95 тисяч. Та левову частку коштів до бюджету отримали від спонсорів і видавництв.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8667 / 1.54MB / SQL:{query_count}