Нова хвиля санкцій

Євросоюз обмежить або й припинить співпрацю із російськими підприємствами енергетичної сфери, військово-оборонної галузі та банками

зображення: economist.com (Peter Schrank)
Вчора, 12 вересня, Євросоюз оприлюднив список санкцій проти Росії. Нові покарання стосуватимуться енергетичної сфери, військово-оборонної галузі, а саме дев’яти військових підприємств, які постраждають від цих заходів, і п’яти російських банків. 
Також Євросоюз припинив співпрацю з РФ щодо видобування нафти і газу на великих глибинах. Натомість агресор лякає тепер не лише Україну, але усю Європу зменшенням постачання газу. 

“Чорного золота” з Росією не добуватимуть

Російські нафтові компанії “Роснефть”, “Транснефть” і “Газпромнефть” включені до списку тих, стосовно яких будуть  застосовані нові санкції Євросоюзу через дії РФ в Україні. 
Окрім цього, Євросоюз запровадив обмеження на співпрацю з Росією у сфері розробки важкодоступних родовищ нафти. Про це повідомив офіційний “Журнал ЄС”. Євросоюз також заборонив торги облігаціями цих російських компаній з терміном обігу понад 30 днів і участь в організації випусків таких паперів. 

Банки в зоні ризику

Аналогічні санкції стосуються п’яти російських банків – “Сбербанку”, ВТБ, “Газпромбанку”, ВЕБ і “Россельхозбанку”, які, не зважаючи на сумнівну репутацію, посідали високі місця у рейтингах. Заборона на організацію боргового фінансування стосується і трьох найбільших оборонних концернів Росії – “Уралвагонзаводу”, “Оборонпрому” та Об’єднаної авіабудівної корпорації. 
ЄС заборонив торги облігаціями цих підприємств з терміном обігу понад 30 днів і участь в організації випусків таких паперів. Проте від цих санкцій постраждають не лише фінустанови, але й пересічні люди, тобто їх вкладники. Адже, як тільки санкції почнуть діяти, більшість рахунків буде заморожено на невизначений час.

“Оборонка” теж у списку

У списку підприємств, до якого Євросоюз застосує нові санкції, є дев’ять російських оборонних концернів та підприємств – “Сириус”, “Станкоинструмент”, “Химкомпозит”, “Калашников”, Тульский оружейный завод, “Технологии машиностроения”, “Высокоточные комплексы”, “Алмаз-Антей” і “Базальт”. Поставки європейських технологій подвійного призначення цим компаніям забороняються з 12 вересня.
До слова, у Львові компанії, які співпрацювали з Росією, уже підраховують збитки від невиконаних контрактів. Страждають також працівники підприємств-патріотів, частина з яких втратила роботу. 
“В нас є старі підприємства, які були побудовані ще за часів Радянського Союзу. Донедавна вони теж постачали до РФ обладнання. Це заводи ЛОРТА, “Електрон” і телеграфної апаратури, – розповіли “Львівській Пошті” в  управлінні зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради. – Кілька місяців тому така співпраця проводилась, але після подій, які почали відбуватися в Криму і на сході України її припинили. Працівників попередили, що вони переходять на інший режим роботи, частину з них навіть звільнили”.

І персони…

Від персональних санкцій постраждають депутати Держдуми Росії Свiтлана Журова, Микола Левичев, Iван Мельников, Iгор Лебедєв та Олександр Бабаков, а також лiдер угруповання “ДНР” Олександр Захарченко та ще кілька лідерів бойовиків. 
Держдепартамент США повідомив, що Сполучені Штати запроваджуватимуть санкції проти Росії в координації з Євросоюзом. Розширення санкцій є відповіддю на “наявність російського важкого озброєння і російських військ в Україні”, наголосив президент Америки Барак Обама.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8674 / 1.55MB / SQL:{query_count}