Пропозиція від уряду

Кабінет Міністрів оприлюднив перелік заходів, якими Україна “каратиме сусідів”

Учора, 12 вересня, в Україні набув чинності закон “Про санкції”, який дає можливість вводити обмеження проти країн-агресорів, іноземних громадян та підприємств. 
Уряд не забарився зі своїми пропозиціями майбутніх санкцій проти агресії Росії і направив їх у Раду національної безпеки та оборони, інформує ТСН. Саме РНБО має право своїм рішенням вводити обмеження, які потім затверджує своїм підписом Президент. Проводити узгодження санкцій з Верховною Радою, відповідно до закону, не потрібно. 
Ще вчора під час чергового засідання Кабмін визначився, проти кого слід “застосувати персональні санкції у зв’язку з агресією Російської Федерації проти України у військовому, економічному, енергетичному та інформаційному вимірах, незаконною окупацією частини території України, сприянням терористичній діяльності на території України, порушенням прав і свобод громадян України, інтересів суспільства та держави”. Про це повідомляє прес-служба Кабміну. 
Зокрема, пропозиції уряду стосуються заборони в’їзду на територію України особам – громадянам Російської Федерації та інших держав, які підтримали військову агресію, тероризм та окупацію частини території України; блокування активів юридичних осіб, які підтримали військову агресію; заборони виведення капіталу за межі України юридичним особам–резидентам Російської Федерації, припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з Російської Федерації грошових знаків національної валюти України; заборони здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб – резидентів Російської Федерації державної форми власності, крім випадків, коли заміщення таких предметів закупівлі іншими неможливо, що має бути підтверджено Мінекономрозвитку; заборони участі у приватизації, укладенні нових договорів оренди державного майна України; запровадження додаткових заходів у сфері екологічного, санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю щодо харчових продуктів, товарів легкої промисловості, косметичних виробів та побутової хімії походженням з Російської Федерації; заборони передачі технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності громадянам Російської Федерації. 
В уряді уточняють, що на сьогодні Україна заборонила транзит територією нашої країни озброєння та військової техніки російського виробництва, а також експорт до РФ товарів військового призначення та подвійного використання, призначених для виробництва і ремонту озброєння та військової техніки, в інтересах збройних сил та інших військових формувань Росії. Кабмін запропонував оформити ці положення як окремий вид санкцій.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8465 / 1.54MB / SQL:{query_count}