НБУ заборонив видачу валюти за картками

Нацбанк з 2 вересня заборонив видачу іноземної валюти за платіжними картками, ввів обов’язкову конвертацію грошових переказів у гривню і уповільнив процедуру покупки іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку

“Видача готівки в межах України за електрон­ними платіжними засобам, емітованими як резидентами, так і нерезидентами, здійснюється в гривнях”, – йдеться в документі, інформує “Економічна правда”.
Згідно з постановою, нові обмеження введені з урахуванням суспільно-політичної напруженості, наявності певних елементів ризику і невизначеності щодо подальшого розвитку ситуації, а також беручи до уваги економічні проблеми, пов’язані з проведенням антитерористичної операції на території України.
Крім цього, в НБУ вважають, що застосування нових механізмів дозволить не допустити використання фінансової системи України для відмивання грошей, фінансування тероризму, а також сприятиме врегулюванню ситуації на валютному ринку.
Водночас, на думку фінансових аналітиків, зараз курс долара мав би бути у межах 8-9 гривень за долар. Та попри це, радше за все, до старого курсу гривня так і не повернеться, незважаючи на всі заходи Нацбанку.
Нагадаємо, 28 серпня цього року девальвація гривні була рекордною. Відповідно долар встановив історичний максимум і перетнув позначку 14 гривень 30 копійок. Так від початку року національна валюта знецінилась удвічі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8215 / 1.52MB / SQL:{query_count}