Україна очікує на допомогу фонду

Очікується, що 400 мільйонів доларів підуть на поповнення золотовалютних резервів, а один мільярд – на покриття дефіциту держбюджету

У Вашингтоні на засіданні Ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) на порядку денному питання про виділення Україні другого траншу в розмірі 1,4 млрд доларів. В українському уряді всі сподіваються, що ці гроші врятують гривню від знецінення. Адже сьогодні знову долар подорожчав. 
Другий транш від МВФ може тимчасово вирішити цю проблему, вважає кандидат економічних наук Олег Устенко, керівник Міжнародного фонду Блейзера (The Bleyzer Foundation). “Ринку потрібні позитивні новини. Основна позитивна новина, яку всі чекають, – це деескалація військового конфлікту на сході. Ще одна позитивна новина – рішення МВФ про виділення Україні чергового траншу. Можливо, до ночі п’ятниці ми будемо знати точно, що відбувається з кредитом. У такому випадку ринок стабілізується вже в понеділок”, – сказав Устенко, інформує Finance.ua.
При цьому глобальні дисбаланси в економіці не усунені. Дефіцит рахунку поточних операцій скорочується, але Україна все ще залишається у дефіцитній зоні. Рейтингове агентство Fitch очікує, що дефіцит на кінець року складе всього 5% від ВВП проти 9% в минулому році. Приватні інвестори не поспішають вкладати гроші в нашу країну, навпаки, переводять заощадження в інвалюту і виводять їх за кордон. 
“Є об’єктивні причини для подальшої девальвації в середньостроковій перспективі”, – підсумовує Олег Устенко. Він нагадує про борги приватного сектора, проблеми в банківській системі і постійну емісію гривні для наповнення бюджету.
У разі позитивного рішення Ради директорів МВФ 400 млн доларів підуть на поповнення золотовалютних резервів, а 1 млрд – на покриття дефіциту держбюджету. Глава Національного банку Валерія Гонтарева очікує, що МВФ перерахує кошти 3 вересня.
Як писала “Пошта”, в кінці квітня 2014 МВФ затвердив кредитну програму для України на 17,01 млрд доларів, а на початку травня надав перший транш кредиту stand by на суму 3,19 млрд доларів. Україна має намір просити МВФ об’єднати третій і четвертий транш від МВФ загальним обсягом 2,2 – 2,3 млрд доларів і отримати його до кінця року.
P.S. Рада директорів МВФ 29 серпня ввечері одноголосно ухвалила рішення про виділення Україні чергового траншу бюджетної підтримки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8114 / 1.54MB / SQL:{query_count}