Газ і світло за розкладом?

Аби взимку не залишитись без енергоносіїв, спеціалісти просять львів’ян бути відповідальними та економити

Із наближенням зими до Львова повертається проблема обігріву будинків і перевантаження електромереж. Цієї зими ситуація може бути критична. Ще до початку опалювального сезону львів’ян закликають економити і не лише газ, але й електрику. 
Адже через складну ситуацію в країні кількість ресурсу обмежена. Фахівці Львівобленерго вже нині просять містян бути відповідальними, енергоощадними та обережними, обігріваючи свої помешкання електричними приладами.
“Якщо електронавантаження буде більшим, ніж зможе пропустити мережа, то захисні пристрої будуть відключатись, запобіжники будуть перегоряти і весь будинок буде знеструмленим”, – каже технічний директор ПАТ “Львівобленерго” Володимир Романишин.
З його слів, через можливі перевантаження мереж вмикати обігріваючі прилади львів’янам радять після 22.00, коли навантаження на електромережі менше, ніж удень. Для Львова і області розробили навіть графіки обмеження подачі електроенергії. Зараз вони перебувають у Львівській облдержадміністрації на обговоренні. Спеціалісти попереджають, що в разі критичної ситуації, вони можуть бути застосовані. І тоді містяни будуть отримувати електроенергію за розкладом. 
“Якщо потужність, яка може забезпечувати постачання енергії є недостатньою, щоб потрібне навантаження забезпечити, тоді графіки обмеження подачі електроенергії будуть вводитись за спеціальним розпорядженням. Такі графіки в енергетичних товариствах існували завжди – вони пов’язані із забезпеченням енергетичної безпеки мережі. Якщо потужність, яка може забезпечувати завантаженість, буде недостатньою, щоб це навантаження забезпечити, то доведеться вдаватись до обмежень”, – попередив Володимир Романишин.
Для Львова і області вже розробили графіки обмеження подачі електроенергії
Тим часом науковці й експерти наголошують: узимку електрика не може бути повноцінною заміною газу. Тому спеціалісти звертаються до ЛКП і ОСББ, аби вони аналізували навантаження у будинках, зокрема, аби запобіжники були належного калібрування. Мешканців потрібно повідомити, що перенавантаження може призвести до знеструмлення. “Маємо дві небезпеки. Дроти, закладені у внутрішньобудинкові мережі, розраховані на навантаження до трьох кіловат. Якщо провід буде нагріватись, то можлива пожежа”, – зазначив Володимир Романишин. 
Через події на сході України експерти все більше почали говорити про альтернативні джерела енергії. Зокрема, велику увагу приділяють вугіллю. Адже цієї сировини в Україні видобувають найбільше. Вугіллям можна опалювати не лише школи і адмінбудівлі, але й багатоповерхівки, Для цього треба модернізувати систему опалення, а це дуже вартісний проект.
Науковці кажуть: проведений моніторинг підтверджує, що у Львівській області докорінно відсутні такі поняття як енергетична політика та енергетична “дорожна карта”. “Це призводить до безсистемних дій органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Цілком конкретно можна вести мову про тотальну енергетичну безграмотність та енергетичну відсталість, як населення так і відповідальних осіб, у тому числі найвищого рівня”, –  каже економіст Віктор Борщевський
Вугіллям можна опалювати не лише школи і адмінбудівлі, але й багатоповерхівки. Для цього треба модернізувати систему опалення, а це дуже вартісний проект
До слова, вчора, 29 серпня, представники Єврокомісії та Росії провели переговори щодо постачання газу в Україну та ЄС. Переговори тривали за участю міністра енергетики РФ Олександра Новака і заступника голови Єврокомісії Ґюнтера Еттінґера, інформує Радіо Свобода. 
Ґюнтер Еттінґер заявив, що ситуація на сході України може негативно вплинути на переговори по газу. В Єврокомісії, зі свого боку, повідомили, що ЄС виконав велику роботу щодо забезпечення енергетичної безпеки і прийняв довгострокові заходи у зв’язку з можливими перебоями. Крім того, єврокомісар запропонував Україні план оплати газових боргів. 
“Цей план вписується в проміжне рішення, яке базується на трьох основах. Насамперед, треба визначити тимчасову ціну до рішення Стокгольмського арбітражу про остаточну ціну. Другий елемент: зобов’язання щодо транзиту, взяті Україною, мають дотримуватися. І третє – це виконання плану розрахунків”, –  сказала прес-секретар єврокомісара Марлене Гольцнер.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8086 / 1.56MB / SQL:{query_count}