Чи буде у Львові газ?

Посадовці попереджують: батареї в домівках містян будуть холоднішими, ніж торік

Опалювальний сезон, який традиційно розпочинається в жовтні, може стати для Львова і Львівщини найскладнішим за останні 10 років. Ще б пак! Цієї зими Україна має серйозні проблеми з газом. 
Відтоді, як Росія перестала постачати нам блакитне паливо, урядовці мізкують, чим грітимуться люди взимку. На державному рівні для всіх міст і областей ліміт газу скоротили на 30% від минулогічного обсягу, і це немало.

Завдання – перезимувати!

У минулі роки Львів мав проблеми з лімітами на газ, але тоді вся справа стосувалася боргів. Це питання рано чи пізно чиновники все ж вирішували, і в домівках містян батареї давали тепло. Якою ж буде зима 2014 – 2015?.. 
“Торік через теплу зиму місто зекономило блакитне паливо. Цього сезону це вилізе нам боком… Бо ліміт блакитного палива для нас, як і для інших міст, скоротили на 30 відсотків. Тобто, зекономивши, ми самі собі „обрізали” кількість палива. Плюс – від цього обсягу 30 відсотків зменшує держава”, – зазначив “Львівській Пошті” в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Володимир Олійник.
Науковці та економісти також запевняють, що багато зекономити не вдасться. Зокрема, економіст, науковець Національного університету “Львівська політехніка” Олег Кульмін, каже: великої економії у Львові та на Львівщині не буде. “Бо в нас нема вироб­леної системи економного ставлення до енергоносіїв. Часто буває, що взимку в одному будинку на першому поверсі в квартирах холодно, а на п’ятому вікна відчиняють. Якщо люди почнуть рятуватись електричними обігрівачами – це нормально, але якщо їх масово вмикатимуть – лінії електропередач не витримають, і місто може залишитися без струму. Відомо ж, що у Львові застарілі системи електропередач”, – розповів “Пошті” науковець. Із його слів, узимку місто може зекономити не більше 10% газу. 
Ймовірно, саме тому економитимуть, як завжди, на людях. В уряді розглядають пропозицію знизити на два градуси температуру в навчальних закладах та адмінбудівлях, але наразі таке рішення не затвердили. Тому чи мерзнутимуть діти в школах цієї зими – поки не відомо.

Акцент на альтернативні джерела енергії

Звісно, відмовитися від опалення газом можна, але для цього потрібен час і гроші, адже, щоб частково перейти на альтернативні джерела енергії, треба змінювати систему опалення.
На Львівщині триває інтенсивна підготовка до зими. Всюди, де можливо, котельні переводять на альтернативне паливо, щоб у такий спосіб заощадити природний газ. Щороку під час опалювального сезону жителі області споживають 1 мільярд кубометрів газу. Цього року, застерігають експерти, економити доведеться на всьому. 
За словами голови постійної депутатської комісії з питань енергетики Львівської обласної ради Тараса Федака, в області інтенсивно готують усі об’єкти до зимівлі в нових умовах. Наприклад, у прикордонному містечку Рава-Руська котельня працюватиме на твердому паливі. На альтернативному опаленні відтепер працюватимуть 22 шкільні котельні в Старосамбірському районі. Такі ж роботи тривають у інших районах Львівщини. 
Ліміт блакитного палива для Львова, як і для інших міст, скоротили на 30 відсотків
“Це дозволить суттєво зменшити споживання газу. Проте ті міста, які вже багато років втілюють програми з енергозбереження, нині опинились у тій же ситуації, навіть гіршій, що й міста, де таких робіт не проводили взагалі”, – розповів міський голова Жовкви Петро Вихопень, інформує “Голос України”.
За його словами, торік його місту вдалося на третину скоротити споживання газу, перевівши котельню Жовкви частково на роботу з нетрадиційними видами палива, однак це — результат 10-річної роботи. Отож і Жовкві, яка раніше скоротила споживання газу, й іншим містам, які такої роботи не проводили, ліміти зменшили на третину. До того ж коштів на продовження робіт із енергозбереження Міністерство регіонального розвитку не дає: чиновники кажуть, що грошей на це нема.
Також міський голова розповів, що найскладнішою ситуація буде для медицини: як забезпечити безперебійне постачання тепла до районної лікарні, він поки не знає. Але в тому, що опалювальний сезон розпочнеться у місті вчасно, не сумнівається. 

Газ із ЄС нас не врятує

Незважаючи на всі заходи, відмовитися від використання газу скоро нам не вдасться. Тому Україна вже домовилася з ЄС про постачання реверсного газу під час опалювального сезону.
Вже пішов третій тиждень, як Україна почала тестову закачку реверсного газу зі Словаччини. Кожної доби до нашої держави надходить 2 мільйони кубометрів блакитного палива. Якщо тестова стадія мине успішно, з жовтня реверсний газ із Європи обігріватиме помешкання українців. В уряді сподіваються, що цей газ дозволить забезпечити українців теплом цієї зими, але за умови, що всі будуть економити. Хоча визнають, що цього опалювального сезону в будинках буде холодніше, ніж торік. Люди, як завжди, почали вирішувати свої проблеми самотужки.
У зв’язку з останніми подіями суттєво зросла зацікавленість твердопаливними котлами і взагалі альтернативними речами, які не “беруть” газу
У магазинах кажуть, що останнім часом попит на електрообігрівачі, котли на дровах і вугіллі суттєво збільшився – так люди шукають альтернативу газовому опаленню помешкань, адже цього року вартість газу для населення зросла майже на 50%.
“У зв’язку з останніми подіями суттєво зросла зацікавленість твердопаливними котлами і взагалі альтернативними речами, які не “беруть” газу. Дуже багато людей телефонують, приходять, цікавляться, як працює таке опалення. Ажіотажу нема, але зацікавленість зросла”, – розповів директор фірми опалювальної техніки Роман Німець. Із його слів, твердопаливні котли – це добра альтернатива газу, але найбільше вони підходять для великих особняків (від 250 квадратних метрів). 

Економія в дії!

Через складну ситуацію з газом у Львові знову продаватимуть паливо в балонах за пільговими цінами, інформує прес-служба Львівської міськради. 
Із 1 вересня ПАТ “Львівгаз” відновлює постачання скрапленого газу за пільговими цінами на територію Львівської області. Відтепер цей вид палива реалізовуватиметься для потреб споживачів за новою ціною – 170 гривень за балон, ємністю 21 кілограм.
Розпочати реалізацію скрапленого газу підприємству вдалося завдяки участі в спеціалізованих аукціонах, які відбулися 12 та 21 серпня, інформує прес-служба Львівської міськради. Підприємтво закупило до 343 тонн скрапленого газу. Цього об’єму палива вистачить, аби забезпечити приблизно двомісячну потребу споживачів Львівщини.
“У зв’язку з підвищенням закупівельної вартості та збільшенням тарифів на транспортування приблизно на 18 відсотків підвищилась вартість реалізації скрапленого газу”, – повідомив голова правління ПАТ “Львівгаз” Володимир Зленко.
Таким чином, пільгова вартість одного балона газу на сьогодні становить 170 гривень, коли його комерційна ціна сягає 380 гривень за балон.
Нагадаємо, що з лютого 2014-ого спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу для потреб населення не проводилися. Через це у Львівській області виник дефіцит цього виду палива, а більше 50 тисяч сімей взагалі залишилися без газопостачання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8208 / 1.6MB / SQL:{query_count}