“Зелений” землетрус

Економічний експерт Олександр Жолудь радить, чому не варто зараз скуповувати долари

Учора, 27 серпня, на українському міжбанківському ринку була паніка. Курс продажу “зеленого” впродовж дня побив історичний рекорд і досяг позначки 14,80 грн (!) за долар, після чого почав знижуватись і наприкінці дня зупинився на рівні 14 грн. 
Щодо євро, то на міжбанку ця валюта коштувала 19,50 грн, а наприкінця дня – 18,46 грн. Російський рубль теж подорожчав майже на 50 коп. Експерти кажуть: на ринку працюють спекулянти, відтак сьогодні “хтось” добре заробив на коливанні курсів.
Тим часом Нацбанк готується зміцнити гривню до 12,5 – 13 грн за долар, інформує “Економічна правда”, посилаючись на джерело в уряді. Нібито регулятор має намір стабілізувати валютний ринок, що може зміцнити гривню до рівня 12,5 – 13 грн за долар уже цього тижня (за рахунок перегляду нормативів валютної позиції).
“Нацбанк перегляне вимоги до валютної позиції банків. Рішення має бути вже сьогодні-завтра. Це дозволить звільнити додатковий обсяг валюти, який з’явиться на міжбанку”, – сказав керівник одного з банків, посилаючись на підсумки наради регулятора з банкірами, інформує УНІАН.
За його словами, ці заходи сприятимуть зміцненню гривні до рівня 12,5 – 13 грн за долар уже на поточному тижні. Тим часом уряд прогнозує інфляцію у 2015 році на рівні 8,7%. Учора, 27 серпня, Кабінет Міністрів схвалив прогноз економічного й соціального розвитку України на 2015 рік із інфляцією 8,7%. Також номінальний ВВП в наступному році уряд очікує на рівні 1,75 трлн грн.
Крім цього, Кабмін на своєму засіданні схвалив основні макропоказники економічного та соціального розвитку України на 2016 і 2017 роки.
Своєю чергою економічний експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь радить не панікувати, адже гривня мала би трохи стабілізуватись. Як інформує Tvoemisto.tv, він наводить п’ять аргументів на користь того, чому не варто зараз скуповувати долари:
1. Відбувається послаблення гривні, але ми не вважаємо, що це послаблення буде тривалим.
2. Через певний період буде посилення гривні, тому не рекомендуємо людям скуповувати валюту.
3. Усе залежатиме від того, як розвиватимуться політичні події в країні. Адже, на жаль, на сьогодні коливання залежать більше від політичної ситуації, ніж від економічної.
4. Не виключаю, що курс долара повернеться до позначки 13 грн. Думаю, це перспектива найближчих двох-трьох місяців.
5. Людям треба було давно заспокоїтися. Вони мали б давно зрозуміти, що завжди, коли вони виходять купувати чи продавати долар, вже запізно, і вони програють, якщо активно рухаються в той чи інший бік. ”Тому людині, яка не займається цим професійно, грати й виграти на цьому не вдасться”, – переконаний експерт.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7974 / 1.54MB / SQL:{query_count}