Нові рекорди долара

Нацбанк має реагувати на девальвацію гривні, бо на ринку працюють спекулянти – вважають фінансисти

фото: glavred.info
Понад три місяці спокою на валютному ринку змінились черговою лихоманкою! Популярні серед українців євро і долар вкотре стрімко дорожчають. Ще вчора американська валюта, до якої прив’язана й українська гривня, побила черговий рекорд. 
Наприкінці дня “зелений” у деяких обмінниках цінили по 13 гривень 10 копійок. Хоча подекуди його ще можна знайти дешевше. Водночас офіційний курс Нацбанку – 12,60. Економісти кажуть: на фінансовому ринку – спекуляції, тому долар знову дорожчає. Розхитують валюту як події на сході, так і нестабільність у роботі уряду. Тож поки політична й економічна ситуація в державі не стабілізується – долар і євро битимуть нові рекорди. 
Львівський економіст Андріан Фітьо певен: розхитує долар політична нестабільність в українському уряді й непроста економічна ситуація. “Україна залежить від енергоносіїв, а на сході держави йде війна. Окрім цього усього країна по вуха в боргах... Грошей нема і невідомо коли МВФ дасть нам кредит. Тому восени долар може бути ще дорожчим. Навіть по 16-17 гривень. А на носі ще ж парламентські вибори!”, – розповідає “Пошті” економіст. – Якщо активна фаза військових дій не припиниться і світова спільнота не посилить тиск на Росію, девальвація і соціальний вибух в Україні неминучі. А далі дорожчатиме усе, що може, починаючи із пального, продуктів і “комуналки”, які перші реагують на коливання валюти, – резюмує Андріан Фітьо. 
З його слів, економічних причин для здорожчання долара немає, тому зрозуміло, що на ринку працюють спекулянти. “На курсі долара перш за все заробляють власники обмінників і комерційних банків” – каже він. Тим часом Нацбанк не поспішає реагувати на спекуляції на валютному ринку. Мовляв, курс має бути плаваючим, а не контрольованим.
“Національний банк не збирається відходити від політики гнучкого курсоутворення. Зараз тиск на обмінний курс гривні зумовлений реакцією економічних агентів на воєнний конфлікт на сході держави. Це явище тимчасове. Зовнішня позиція країни за останні місяці значно покращилася, а макроекономічні підстави для суттєвих курсових коливань – відсутні”, – зазначила голова Національного банку Валерія Гонтарева.
Економісти критикують витриману позицію регулятора, адже поки на ринку орудують спекулянти – населення стрімко бідніє, а багаті й далі накопичують ресурси.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8054 / 1.54MB / SQL:{query_count}