Газ для населення наразі не подорожчає. Проти виступили профспілки

Нацкомісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) відклала розгляд питання про підвищення тарифів на газ для населення попри те, що Кабінет Міністрів рекомендував приступити до поетапного збільшення цін з початку травня.

Нацкомісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) відклала розгляд питання про підвищення тарифів на газ для населення попри те, що Кабінет Міністрів рекомендував приступити до поетапного збільшення цін з початку травня.

Причиною відтермінування стали переговори з профспілковими організаціями, які повинні схвалити зміну тарифів. Така необхідність передбачена Генеральною угодою між профспілками і урядом. Профспілкові організації наразі не дали згоди на подорожчання. Вони зажадали обгрунтувати собівартість газу, що видобувають на території України. Саме це блакитне паливо, згідно з розпорядженням Кабміну, йде на потреби населення.

«Коли складова зарплати у газовидобувних компаніях значно менша, ніж так звані «інші витрати», отже, щось не так, - певен заступник голови Федерації профспілок Сергій Українець. - Ми попросили показати ці витрати».

Як каже керівник НКРЕ Валерій Кальченко, також розпочато перевірку газопостачальних підприємств. «Досліджуємо, як вони використовують складові тарифу на газ для населення - за призначенням чи ні», - додав він. За його словами, перевірки повинні завершити до кінця травня. Паралельно вестимуть переговори з профспілковими організаціями. Після їх завершення НКРЕ ухвалить рішення щодо доцільності підвищення цін.

Безпосередньо Сергій Українець припускає, що подорожчання газу таки вдасться уникнути. "Може бути і таке, що доведеться утриматися від підвищення тарифів цього року, - говорить він. - Тому що перші кроки показують: резерви у газовій галузі є і дуже серйозні".

Нагадаємо, що уряд порекомендував Національній комісії регуляції електроенергетики щомісячно підвищувати вартість палива на 3-5 %, що доведе ціну газу для населення до кінця року до 38-42 копійок за кубометр. За підсумками року, ціна на газ для населення може зрости на 21-35 % - до 38-42,5 коп за кубометр.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8149 / 1.54MB / SQL:{query_count}