На пенсіонерах можуть заощадити?

Мінфін пропонує зменшити виплати працюючим пенсіонерам удвічі – таку інформацію наводять українські та російські медіа, посилаючись на джерела в уряді

Кабмін, зі свого боку, говорить лише про свій загальний намір скоротити бюджетні витрати цього року. Натомість у парламентській більшості запевняють, що зменшувати пенсії може лише Верховна Рада, але наразі такі законопроекти навіть не розглядаються, та й у майбутньому депутати їх навряд чи підтримають, інформує Радіо Свобода. 
Пенсії для працюючих українців пенсійного віку зменшаться удвічі, про це інформує “Комерсант” з посиланням на свої джерела в Мінфіні. Журналісти видання запевняють, що отримали копію плану заходів з оптимізації бюджету, в якому зокрема передбачається скоротити річний бюджет держави на 60-80 мільярдів гривень. 
Одним із заходів такої оптимізації нібито має стати зменшення пенсійних виплат, зокрема – пенсія для тих, хто продовжує працювати, буде вдвічі меншою, але не нижчою за мінімальну, ці обмеження пропонують запровадити упродовж місяця. Натомість – уряд хоче зменшити оподаткування фонду заробітної плати на підприємствах. Міністерство фінансів  оприлюднило програму діяльності Кабміну, в якій дійсно передбачається оптимізація бюджету та скорочення його видатків. Детальнішої інформації про свої пенсійні плани в Мінфіні не надають. 
Тим часом, російські медіа поширюють інформацію про подвійне скорочення пенсій в Україні як доконаний факт. Парламентар Андрій Павловський вважає це одним з елементів інформаційної війни з Україною і запевняє, що в парламенті немає навіть законопроектів  про зменшення пенсій. 
“Це закидає російська пропаганда, щоб посіяти неспокій та нестабільність.  Зараз держава має гроші на виплату всіх пенсій упродовж двох місяців. А далі – ми матимемо перші результати відновлення економіки за рахунок тих 15 мільярдів євро, які Україні має намір надати ЄС і такої ж суми – від МВФ”, – пояснює депутат. В українському уряді запевняють, що частину цих коштів ЄС має намір надати як кредит під низькі відсотки, частина – надійде як гранти на розвиток певних галузей, які не буде потрібно повертати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8161 / 1.53MB / SQL:{query_count}