Нарада на стадіоні

Керівник Львівщини Олег Сало зібрав посадовців, аби обговорити проблемні питання “Арени-Львів”

фото: Світлана Лисцева
Учора, 14 лютого, голова Львівської обл­держадміністрації Олег Сало провів апаратну нараду на стадіоні “Арена-Львів”. Передусім він зазначив мас-медіа, що  наразі не збирається звільнятися з посади очільника краю.
“Я пояснив президенту, що потрібно було зняти напругу, що працівників міліції там не було, а службовці адміністрації телефонували мені та просили приїхати і залагодити ситуацію”, – наголосив губернатор. Як писала “Пошта”, 23 січня, коли протестувальники захопили Львівську ОДА, Олег Сало на їхню вимогу написав заяву на звільнення. Однак того ж дня ввечері він заявив, що просить вважати заяву недійсною, бо написати її його змусили “радикально налаштовані особи”.
“Президент поставився до цього з розумінням, і ми далі працюємо. Я постійно зустрічаюся з ним. Нині непроста політична ситуація у всій державі. Західні ж регіони мають свою специфіку”, – зазначив Олег Сало. На запитання про можливу відставку він відповів: “Я – людина, яка завжди діяла в рамках закону, тому ніяк не ставлюся до цих чуток. Є пре­зидент, і є уряд, які визначають, як треба працювати”.
На нараді доповідали ке­рівники департаментів, а піс­ля обіду обговорювали подальшу долю “Арени-Львів”. Та­кож був присутній представник Адміністрації Президента Віктор Ткаченко, керівники департаментів, голови райдержадміністрацій. За словами керівника Львівщини, нараду проводили на “Арені-Львів”, щоби розглянути питання про функціонування стадіону, який весь минулий рік простояв. 
З початку 2014-ого стадіон “Арена-Львів” більше не отримує коштів з Державного бюджету
Зі слів губернатора, з початку 2014 року стадіон “Арена Львів” більше не отримує коштів з Державного бюджету. Через це у нього є низка фінансових та організаційних проблем. Зокрема, з 97 працівників, які повинні тут бути за штатним розписом, працює лише 36.
А директор стадіону Роман Черхавий вказав і на незавершену другу чергу будівництва, на яку потрібно ще понад 300 мільйонів гривень. Також важливою є проблема енергопостачання. Стадіон досі працює на тимчасовому кабелі, який проклали ще в часи будівництва. А це, за словами Романа Черхавого, не відповідає нормам і приносить стадіону прямі фінансові збитки. Втім директор повідомив, що торік стадіон уперше отримав дотацію з Держбюджету на енергоносії загальним розміром 3,4 млн грн. Як інформує zaxid.net, Роман Черхавий вказав і на проблеми з охороною: “Охорона в нас була позавідомча. Вона від нас пішла. Тепер ми охороняємо стадіон самотужки”.
Губернатор зазначив, що найближчим часом звернеться до ФФУ і подасть клопотання до Кабміну задля того, аби дофінансувати будівництво другої черги й інші потреби стадіону. Водночас він припустив, що проб­лему може вирішити передача стадіону ефективному власнику. Таке припущення підтвердив і директор Роман Черхавий.
Також під час наради обговорювали можливість використання стадіону під час футбольних матчів відбіркового туру чемпіонату Європи з футболу 2016, а також для інших спортивних заходів, конференцій і фестивалів.
“Якщо не їхати в Київ, не доводити – нічого не отримаєш”
Олег Сало, голова Львівської облдержадміністрації, – про подальшу долю “Арени-Львів”, інвестиції і гроші з Кабміну 
– Скажіть, будь ласка, ви тепер часто будете проводити наради на “Арені- Львів”?
– Сьогодні це пер­ша моя нарада на стадіоні...
– Прошу сказати, яка його подальша доля?
– Стадіон насамперед призначений для футболу. Тому футбольні команди мають грати на ньому. Також тут можна проводити різні концерти, змагання з боксу чи інших видів спорту. Будемо про це думати... 
– У місті неодноразово казали, що начебто Львову цей стадіон не потрібен...
– Справді, тут є багато проблем... Стадіон незавершений, за “Ареною-Львів” ще є багато боргів. Ми повинні зробити ревізію об’єкта, аналіз того, на чому ми стоїмо.
– … Ви цим особисто займатиметесь?
– Стадіон належить місту, але мене болить його доля, адже у нього вкладено великі державні кошти, а він не використовується. Будемо думати, як максимально його задіяти. Подивимося на керівний склад, чим він займається, чи креативний, чи можуть залучити людей, які би готові були орендувати тут приміщення. А їх чимало! До прикладу, тут є ресторанне обладнання, не введене в експлуатацію, а на “Арені -Львів”, наприклад, можна проводити розважальні заходи тощо. Хочу, аби за короткий час ми його запустили наскільки це можливо.
– Олеже Михайловичу, торік йшлося навіть про демонтаж стадіону... 
– Так, торік у нас була велика проблема, бо “Арені- Львів” відключали електроенергію, опалення. Усе хотіли закривати.
– Але цього не сталося?.. 
– У Кабінеті Міністрів нам пішли назустріч і виділили 2 мільйони 800 тисяч гривень. Завдяки цим грошам нам вдалося зберегли стадіон. А втрати могли бути чималі....
– Скільки?
– Приблизно 150 мільйонів гривень. Про це свідчить експертиза, яку ми проводили.  
– Тобто “Арену-Львів” не демонтують?
– Не можу і не хочу цього допустити. Подивіться, яке приміщення... Воно добре збудоване. Якщо дивитися з трибун, тут дуже хороша видимість, тут комфортно. 
– Сьогодні в Україні політична й економічна криза. Як наслідок – інвестори не поспішають тут працювати. Прошу сказати, чи вдається вам бодай втримати тих, хто працює в області?
– Втримуємо, спілкуємося, обіцяємо... Хочу привести в область ще багато інвесторів. Планую з ними зустріч у Києві. Їду туди з пропозиціями, розрахунками. Хочу, щоб інвестор нам повірив. 
– Не можу не запитати вас, як ви ставитеся до того, що вас не надто вітають в області. Від вас вимагали написати заяву на звільнення. Кажуть, ви маєте бізнес, на вас не зареєстрований...
– Я – галичанин, родом із Жовкви, там починав свою кар’єру. Починав не з партії, а як простий будівельник. У міліцію прийшов на рядову посаду і дійшов до начальника управління. В кожному місці, де працював, залишав хороший слід. Усі, хто зі мною працював, ставляться до мене дуже добре. А політичні ігри довкола мене... Знаєте, кожен хоче собі зробити ім’я. Але це треба робити конкретними вчинками. Хтось будує, творить, допомагає людям. А інші хочуть облити брудом і зробити собі дешевий авторитет, наговорюючи на інших. 
Хочу запитати тих, хто най­більше кричить: що ви зробили в своєму житті? Що ви робите зараз? Патріот України – той, хто творить, щодня пече хліб, їздить за кермом тощо. А покричати охочих багато...
– І як вам працюється у сьогоднішніх умовах?
– Непросто. Але люди мають зарплати, дотації ідуть в область. Ми на третьому місці... Звісно, якщо не їхати в Київ, не говорити, не доводити – нічого не отримаєш. 
– Тобто вам доводиться просити гроші для Львівщини?
– Звичайно.
Розмовляла Наталія Пиртик
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7928 / 1.6MB / SQL:{query_count}