Куди відходи? На переробку!

У Кам’янка-Бузькому районі створили біоустановку, що переробляє будь-які органічні відходи на пальне і високоякісні органічні добрива

фото: Сергій Філіппов
Сільське господарство занепадає і волає про порятунок. Ба більше, нині гостро постало питання про забруднення ґрунтів і вирощування органічних продуктів. Порятунком для села можуть стати біоустановки.
Адже саме ці диво-пристрої можуть забезпечити нам беззатратне сільське виробництво і органічні добрива для ґрунтів. Так, у с. Забужжя Кам’янка-Бузького району Андрій Пурський і Ігор Острий змайстрували справжню знахідку для селянина – біоустановку, що перебляє будь-які органічні відходи на паливо і високоякісні органічні добрива, що подвоюють урожай і очищають землю. 

Безвідходне виробництво

Ігор Острий розповів “Пошті”, що робота над установкою тривала майже вісім років. Як наслідок, майстри виготовили високотехнологічний, безпечний, малозатратний механізм для економії коштів і порятунку ґрунтів. І нині мають на нього патент.
“Установка переробляє будь-яку органіку на пальне і високоякісні органічні добрива, що подвоюють урожай і очищають землю. Робота над установкою тривала роками, бувало, що ми змінювали, вдосконалювали деталі, навіть викопували її із землі й змінювали положення. Реалізація установки – розвиток сільськогосподарських колективів, спілок”, – каже Ігор Острий.
З його слів, існують два напрямки: великі комплекси з коровами і свинокоплекси. “Замість того, щоб отруювати землю добривами, вони могли б працювати за енергоощадливою технологією. А це дасть можливість зробити сільське господарство беззатратним”, – додає Ігор Острий. Адже нині найбільше витрат йде на добрива й заправку техніки. Традиційно це найбільші статті витрат.
Хочемо донести це до нового керівництва Львівщини, щоб максимально популяризувати продукцію
“Така установка може забезпечити 300 га землі добривом і заправити транспорт біопальним. Завдяки цьому ми зможемо підняти сільське господарство. Установка зроблена дуже просто. Нею може керувати людина без вищої освіти. Вона простіша в експлуатації, ніж пральна машинка. Дає сигнал, що треба викачати добриво в резервуар. Так само дає команду засипати органіку будь-якої консистенції. Біоустановка сама знаходить, розводить, підігріває масу і все контро­лює. Заправляє балони і дає знати, що ними можна користуватися. Ба більше, вона безпечна і проста в користуванні. 

фото: Сергій Філіппов
Має добру гідроізоляцію і утеплення. Тому навіть при високих моразах у середині буде стабільна температура, як в шлунку корови. Газ, що виділяється, йде у зворотні процеси і підтримує температуру. Нині установка протестована й повністю готова до роботи”, – розповідає Ігор Острий.
Винахідник пояснює, що у цій установці вони створили відповідні умови для розвитку бактерій. “Тут вони мають можливість розвиватись. Ми не придумали нічого нового, адже бактерії існували мільйони років тому. Ми створили “великий шлунок”, в якому вони знаходиться тривалий час і вбивають патогенну зону”, – каже він.
Добриво, яке отримуємо з цієї машини, – нейтральне, сметаноподібна маса  без запаху. Зі слів Ігоря Острого, якщо підрахувати витрати на добриво, то така установка окуповується за вісім місяців. “Не рахуючи біогаз. Але, найголовніше – від цих добрив земля екологічно чиста, а значить і продукція безпечна”, – додає він.

Біогаз і органічні добрива

Андрій Пурський певен, за такими установками майбутнє, адже вони – порятунок для екології і економія коштів для господарства.
“Вихідними продуктами біоустановки є біогаз і органічні добрива, які повністю є замінником мінералів. Адже можуть цілком відновити чорнозем і зробити повну екологічну зону. Як наслідок, у два рази піднімається урожайність, а сам газ можна використовувати, як моторне пальне для автомобілів, тракторів, комбайнів”, – каже Андрій Пурський. 
Установка може забезпечити 300 га землі добривом і заправити транспорт пальним
“Система збудована так, – пояснює розробник, – у землю закопано дві двадцятикубові ємності. Раз на двадцять днів туди завантажують органіку. Комп’ютер повністю підтримує процес і все відбувається, як у живому організмі. Тобто підтримується кислотність, температурний баланс та інше. Тоді починають розвиватись бактерії, відбувається сембіотичний процес. Одні бактерії при недоступності кисню виробляють метан. Біометан охолоджується до певної температури і вологості і по підземних комунікаціях проходить в центр управління установкою. В одному балоні він осушується, а в наступному очищається від СО2 і стає чистим метаном”. 

Потрібна програма

 Зеновій Бермес, голова громадської ради при Львівській ОДА, розповів “Пошті”, що такі біоустановки потрібно впровадити у малих, середніх і великих сільськогосподарських підприємствах. За попередньою інформацією, цю тему планують обговорити наступного тижня у Львівській ОДА.
“Хочемо донести це до нового керівництва Львівщини, щоб максимально популяризувати продукцію. Треба написати обласну програму підтримки, щоб можна було використовувати органічні добрива для землеробства. Люди нині мають їсти якісні продукти, не шкідливі для здоров’я і такі установки дозволяють нам це отримати”, – зазначив учора “Пошті” Зеновій Бермес. 
За два-три роки внесення органічних добрив у ґрунт можна повністю стабілізувати його мікрофлору
З його слів, відходи із невеликих свиноферм дуже шкодять екології. “На заході вартість такої установки – понад мільйон євро. Варто відзначити, що у біоустановки цікаво зроблений компресор. Його можна використовувати для заправки автотранспорту у приватному будинку.
Розглядатимемо це питання з екологами, бо ми максимально зацікавлені у кращій екології регіону. Має бути створена комісія з питань розвитку села. Адже йде мова про розвиток і порятунок села. Крім того, в Україні активізувався рух за якість їжі і розвиток органічного землеробства. За два-три роки внесення органічних добрив у ґрунт можна повністю стабілізувати його мікрофлору”, – резюмує Зеновій Бермес.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8909 / 1.59MB / SQL:{query_count}