Що Львів запропонує інвесторам?

У Трускавці розпочинається XIII Міжнародний економічний форум, на який приїдуть учасники з 20 країн світу

фото: lvivforum.com.ua
Укурортному Трускавці завтра, 11 жовтня, розпочнеться XIII Міжнародний економічний форум, який проходитиме під назвою “Глобалізація та інтеграція. Виклики та рішення”. 
Економічний форум дає можливість інвесторам і бізнесменам закласти хороший фундамент для спілкування, завести нові знайомства, провести цікаві дискусії. Його організатори розповіли “Пошті”, що цього року захід викликав неабиякий інтерес у інвесторів та мас-медіа. Зокрема близько 600 учасників підтвердили свою участь у форумі. 
Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та промисловості Львівської облдержадміністрації Денис Шмигаль зазначив “Пошті”, що на цьогорічний форум завітають керівники міжнародних організацій, директор Представництва ПРООН в Україні, поважні експерти та бізнесмени. Зокрема присутніми на форумі будуть голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів, парламентар Петро Порошенко, заступник міністра економіки Польщі Анджей Диха, міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії Алекс Петріашвілі.
“На форум приїде віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, співак та лідер соціальних і культурних проектів Святослав Вакарчук та багато інших цікавих людей. Президент України підтримує економічний форум, але особисто на нього не приїде”, – каже Денис Шмигаль. 
З його слів, форум – це найбільший західноукраїнський майданчик для обговорення стратегії розвитку. “Цього року особливу увагу приділятимуть темі Вільнюського саміту. Крім того, інвестори та бізнесмени матимуть можливість поспілкуватись. Усі інвестори, які працюють на Львівщині, заходили в регіон через цей форум. Це і є конкретний результат, але його не видно одразу. Щоправда, із анонсованих восьми угод, які мали підписати, підпишуть лише чотири. На форумі домовляються про підписання наступних договорів, бізнесових контрактів”, – розповів “Пошті” Денис Шмигаль.
Будуть цікаві дискусії з питань розвитку глобальної економіки, інтеграції України у європейську економіку
Там працюватиме чотири секції: “Технологічні та індустріальні парки: успішний досвід і нові можливості”, “Українська гостинність: культура, бізнес чи традиції?”, “Європейська співпраця: нові реалії – нові можливості” та “Екотехнології – стратегії майбутнього”.
Керівник Варшавської фондової біржі Роберт Квятковський розповість про можливості біржі у сфері розвитку міжнародних компаній. Заступник голови правління Польського агентства інформації та іноземних інвестицій Анна Полак-Кочінська говоритиме про розвиток індустріальних парків у Польщі.

фото: lvivforum.com.ua
Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради, розповів, що секції, які стосуються індустріальних парків, гостинності та туризму є пріорітетими для нашого міста. “На форумі презентуватимемо проект індустріального парку в Рясне-2. Крім того, ми виготовляємо цілий пакет промоційної продукції. Будуть розроблені спеціальні буклети, відеоролик із промоцією цього проекту, бо нам дуже важливо на теперішньому етапі його реалізації залучити керуючу компанію для будівництва та розвитку парку”, – розповів “Пошті” Сергій Кіраль. 
Директор департаменту бізнес-розвитку мерії міста Делітч, Рікарда Штайнбах, розкаже про успішний німецький досвід започаткування і розвитку промислових парків, а керівник словацької агенції розвитку торгівлі та інвестицій Міністерства економіки Павол Долгий розкаже про розвиток промислових парків на прикордонній території Словаччини з Україною.
Зі слів Сергія Кіраля, ще одним пріорітетним напрямком для Львова є розвиток бізнес-туризму. “Одним із напрямків розвитку Львова є розвиток ділової індустрії та гостинності. Це конференц туризм, проведення форумів, симпозіумів, міжнародних подій. Ця сфера орієнтована не на культурний туризм, який у нас зараз переважає, а на діловий. На бізнесменів, науковців, ділових людей, які приїжджають і витрачають більше грошей, бо живуть у дорогих готелях тощо. У багатьох містах це дуже важливий напрямок розвитку міської економіки”, – розповідає Сергій Кіраль. 
На секції “Українська гостинність: культура, бізнес чи традиції?” презентуватимуть туристичний потенціал Львова, а заступник голови наглядової ради ЗАТ “Трускавецькурорт” Ігор Шклярук розкаже про пріоритети інвесторів при інвестуванні у курортні та відпочинкові комплекси в Україні.
“Проведення форуму – це також інвестиція”
Вікторія Цицак, старший менеджер відділу консалтингових послуг PwC Україна, – про доцільність проведення форумів, індустріальні парки та пріорітетні напрямки розвитку Львівщини
– На Вашу думку, чи потрібні Львівщині економічні форуми і яким має бути результат від їх проведення?
– Однозначно такі форуми потрібні регіону, адже вони стають майданчиком для спілкування з представниками бізнесу, представниками державних установ, потенційними іноземними інвесторами, представниками державних установ інших держав. Круглі столи та секції форуму – нові знайомства і цікаві дискусії. Щодо результативності, то проведення форуму – це теж інвестиція. А віддача від будь-якої інвестиції відчутна лише з часом. Це загальне правило бізнесу і економіки.
– На економічному форумі у Трускавці ви серед доповідачів секції  “Технологічні та індустріальні парки: успішний досвід і нові можливості”…
– Так, секція з’явилась, тому що це нова, цікава тема. На секції  розповідатимемо про те, що приваблює інвесторів до певного місцерозташування та інвестування в індустріальний парк.
– PwC має досвід в організації і розвитку індустріальних парків. Які поради можете дати, аби львівський проект індустріального парку на Рясне-2 був успішним?
– Насамперед потрібна інвестиційна стратегія і бачення, як організовувати індустріальний парк у Львові. Важливо зрозуміти, з якими інвесторами хоче працювати місто та який напрям бізнесу розвивати. Наприклад, аутсорсинг бізнес-процесів, наукові дослідження та розробки, легка промисловість. Від цього залежатиме організація роботи парку та розмір інвестицій у його інфраструктуру. Також важливим є покроковий детальний план організації та роботи парку, який би враховував бізнесову та інфраструктурну специфіку його роботи.
– Львівщина має намір розвивати бізнес-туризм. Проте відомо, що це – своєрідний напрямок туризму і він добре розвинений у багатьох європейських країнах. Чи маємо ми шанс конкурувати з ними?
– Для бізнесового туризму потрібна відповідна інфраструктура. Це відповідні приміщення і транспортна логістика. Також необхідно проводити PR-кампанії для того, щоб переконати туриста приїхати саме до Львова. 
Як приклад, у Львові є новий аеропорт, але наскільки місто сполучене з іншими містами? Бізнес-туристу потрібна хороша логістика та економія часу, і він не чекатиме, доки з’явиться новий рейс зі/до Львова. Як ідея для інвестиції Львову потрібна локальна low-cost авіакомпанія, яка б перевозила туристів та бізнес-туристів у різних напрямках.
Крім того, для цього напрямку важливим є наявність якісного конференц-центру, розташованого близько до аеропорту, і конкурентні ціни на його оренду порівняно з аналогічними центрами, наприклад, у Польщі. Наскільки мені відомо, поки такого центру немає, а його будівництво, звісно ж, потребуватиме капітальних інвестицій.
– Прошу розповісти, чого бояться і чим ризикують інвестори, які хочуть працювати у Львові?
– Ризики є завжди. При прийнятті рішення інвестори, звісно, оперують набором факторів. Наприклад, наявність трудових ресурсів із відповідною кваліфікацією та конкурентоспроможним рівнем оплати праці, наявність матеріальної та логістичної інфраструктури, безперебійність та належна якість енергопостачання та комунальних послуг і т.д. Перш, ніж говорити про ризики, варто розуміти, про яку саме інвестицію ми говоримо, а тоді їх і оцінювати.
– То в яких напрямках ми можемо розвиватись і бути конкурентноспроможними?
– Можна сказати, що Львівщина має всі шанси розвивати і сферу послуг, і виробництво. Одними із пріоритетних для Львова, звісно, є спільні центри обслуговування, аутсорсинг бізнес-процесів. Ці напрямки не потребують значних інвестицій у виробничу інфраструктуру, їм не потрібні численні дозволи для проведення діяльності. 
Крім того, вони експортують інтелектуальний капітал, отже, різноманітні зовнішньоторгові проблеми їх не стосуються. Інший цікавий напрямок – виробництво та складальна промисловість. Інвесторам у цій сфері потрібно більше часу та капіталу для створення якісної інфраструктури. 
Як приклад, перспективними можуть бути інвестиції у сферу авіації, оскільки південно-східна Польща стала одним із центрів діяльності  галузей, пов’язаних із авіацією, що може надалі поширитися і за кордон.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7981 / 1.62MB / SQL:{query_count}