Зацікавити інвестора Львівщиною

До Трускавця на XIII Міжнародний економічний форум приїдуть бізнесмени з 20 країн світу. Запросили і Президента України

На Львівщині 10 – 12 жовтня проходитиме XIII Міжнародний економічний форум. Цьогоріч захід повернувся до туристичного Трускавця, адже минулого року він відбувався у Львові. Стартуватиме форум у місті Лева, а опісля продовжиться у Трускавці. 
З обласного бюджету на його проведення виділили 380 тис. грн. Співфінансують форум партнери та бізнесмени. Експерти наголошують: цього року основним сигналом для інвесторів будуть результати Вільнюського саміту.

У процесі підготовки

Цьогорічний форум проходитиме під назвою “Глобалізація та інтеграція. Виклики і рішення”. Як повідомили “Пошту” організатори форуму, найважливіший і цікавіший його день – 11 жовтня у Трускавці. Саме тоді відбуватимуться основні дискусії, виступи та зустрічі. 
На форум завітають гості з 20 країн світу. Очікують на майже 600 учасників. Організатори чекають на послів шести країн світу, європейських експертів, представників світових фінустанов. Цього року на економічний форум запросили і Президента України.
Серед доповідачів форуму є Януш Пехотинський, віце-прем’єр і міністр економіки Польщі; Олександр Вілкул, віце-прем’єр-міністр України; Віталій Антонов, президент ПАТ “Концерн Галнафтогаз”; Володимир Лавренчук, голова правління ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”; Маркіян Мальський, керівник Західно-української філії Адвокатського об’єднання Arzinger; Рафаль Краснодебскі, партнер відділу послуг в області бізнес-консультування PwC Ukraine; Даррен Бланшард, директор з розвитку бізнесу Rezidor Hotel Group та Вадим Бодаєв, директор компанії SigmaBleyzer.
На форум завітають гості з 20 країн світу. Очікують на майже 600 учасників. Організатори чекають на послів шести країн світу, європейських експертів, представників світових фінустанов
Як розповів “Пошті” Денис Шмигаль, директор департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Львівської ОДА, форум дозволить отримати інформацію і налагодити контакти з інвесторами. “Будуть цікаві дискусії з питань розвитку глобальної економіки, інтеграції України у європейську економіку, а особливо – пошуку українським урядом стратегічних рішень щодо викликів глобалізації в умовах нестабільності останніх років”, – каже Денис Шмигаль.
З його слів, одне із основних завдань цьогорічного форуму – обговорити впровадження стратегічних інвестиційних проектів та інноваційних технологій. “Обговорюватимуть успішний досвід і нові можливості технологічних та індустріальних парків, можливості українсько-європейської співпраці, що особливо актуально напередодні саміту у Вільнюсі. Результати форуму ми зможемо побачити через декілька років, але цей захід необхідний Львівщині”, – певен Денис Шмигаль.

Форум – механізм спілкування та бізнес-туризму

Економічний форум дає можливість інвесторам і бізнесменам закласти хороший фундамент для спілкування, завести нові знайомства, провести цікаві дискусії.   
Ростислав Сорока, голова регіональної ради підприємців Львівщини, каже, що економічний форум – один із механізмів спілкування. “Це як круглі столи, семінари, тільки вищого рівня”, – певен він. Щоправда, наші посадовці неодноразово бралися порівнювати наш форум із іншими світовими, на проведення яких йдуть мільйони, але їх результати і цілі цілком інші.
На думку Ростислава Сороки, форуми економічно і промислово розвинутих країн мають конкретні цілі. “На них приїжджають потенційні інвестори, партнери, покупці обладнання та інші. Для них вигідно проводити такі заходи. Адже вони розширюють зону впливу, показують новинки. Для країн незаможних, економічно нерозвинутих форум стає “цеглою”. Захід не досягає тих цілей, які ставлять перед організаторами. Не тому, що погана організація, а тому, що політико-економічна ситуація в Україні несприятлива”, – певен Ростислав Сорока.
Одне із основних завдань цьогорічного форуму – обговорити впровадження стратегічних інвестиційних проектів та інноваційних технологій
Єдиним способом покращити бізнес-клімат і зацікавити інвестора – підписати угоду про асоціацію з ЄС. Це сигнал, на який чекають діючі й потенційні інвестори. “Якщо наша держава стане асоційованим членом ЄС, це не порівняти з будь-якими заходами промоційного характеру. З’являться стимули й сприятливі умови для інвесторів. Тому напередодні підписання Угоди проведення форуму нічого не змінить”, – вважає Ростислав Сорока.
На його думку, регіональні форуми не мають відчутного впливу на політичну і економічну ситуацію. “Важко сказати,  чи призведе економічний форум до якісних зрушень. Проте не можна казати, що такі форуми не потрібні. Хоч результатів не буде, але програшу також. Форум дає можливість заявити про наш регіон, перспективи і напрямки. Його проводять для підтримки регіонального іміджу. Його треба проводити, але прямих економічних результатів він не дасть”, – резюмує голова регіональної ради підприємців Львівщини.
Натомість Василь Абаімов, виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України, певен: форум надзвичайно потрібен області, адже на цьому заході люди знайомляться, іноземні журналісти і інвестори відкривають для себе область. “Мені дуже подобається економічний форум. Знайомився на ньому з людьми і досі з ними спілкуюся... Саме на людських контактах робиться промоція і започатковується бізнес ”, – каже Василь Абаімов.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8623 / 1.58MB / SQL:{query_count}