Борщовий набір подорожчав

В Україні продовжуєть­ся різке сезонне зростання цін на овочі «бор­щового набору».

Тільки за перші три дні цього тижня (з 8 по 10 квітня) оптові ціни на такі овочі та картоплю зросли в середньому на 33% Аналітики пов’язують це зі скороченням запасів овочів і картоплі високої якості в сховищах за високого експортного попиту на них, інформує «АПК-Інформ: овочі і фрукти».
Експерти також відзначають, що заяви про відсутність на ринку ранньої продукції, що нібито стимулює зростання цін на овочі «борщового набору», не відповідають дійсності, оскільки рання продукція ніколи не має істотного впливу на ціни торішньої до середини травня – початку червня. Стрімкість зростання цін на овочі та картоплю цього тижня здивувала навіть самих фермерів. При цьому найшвидше зростали ціни на картоплю і столовий буряк, які подорожчали за перші три дні поточного тижня на 40%. Деякі фермери, які мають запаси якісної картоплі в сучасних сховищах заявляють про те, що продавати його дешевше 3 грн/кг (0,29 євро/кг) не збираються, тоді як минулого тижня найдорожча картопля зі сховищ відвантажувалася по 1,8 грн/кг (0,17 євро/кг).
Відзначимо також, що морква подорожчала за перші три дні тижня на 33%, цибуля ріпчаста – на 27%, а капуста – на 20%. Таким чином, нині найдешевшими в «борщовому наборі» овочів залишаються капуста і цибуля. Проте передумови для деякого зростання цін на них найближчим часом також є. Морква на сьогодні в середньому в 3,0-3,5 рази дорожча, ніж капуста і цибуля, тому вона залишається найдорожчим овочем у наборі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7814 / 1.52MB / SQL:{query_count}