Що загрожує врожаю?

Фахівці кажуть, що нині зарано говорити про те, як вплине підтоплення на цьогорічний урожай, але великою загрозою є шкідники

Фахівці кажуть, що нині зарано говорити про те, як вплине підтоплення на цьогорічний урожай, але великою загрозою є шкідники

Українська весна-2013 запам’ятається надовго. Нині ж, коли в країні теплішає, починає танути велика кількість снігу, що загрожує підтопленням городів і засіяних ділянок. Тож “Пошта” вирішила з’ясувати, чи загрожують урожаю екстремальні погодні умови.

Експерти і аграрії кажуть,  що загроза підтоплення є, адже погодні умови, які зараз спостерігаємо, не є  характерні для України. Проте Іван Стефанишин, експерт з аграрних питань, вважає, це не повинно лякати і тим більше створювати паніку у населення. “Потрібно все обраховувати і вжити всіх необхідних заходів для того, щоб зберегти врожай, який нині маємо, адже мусимо жити далі”, – каже експерт. – “Треба максимально використати час, який буде при потеплінні, для підживлення озимих і захисту рослин від шкідників і хвороб. Це зараз головне”. 

Зі слів Івана Стефанишина, багато залежить від тривалості підтоплення. “Рослини, які підтоплені короткий період – не гинуть. А якщо підтоплення буде затяжне, до двох-трьох тижнів, то очевидно, що може бути загибель рослин. Звісно, це стосується лише окремих зон. Проте на територіях, які знаходяться в заплавах річок, як правило, озимих не сіють, тому думаю, що великої небезпеки немає”, – каже співрозмовник ”Пошти”. 

Іван Стефанишин радить не нагнітати ситуацію. Певен, що продуктивніше – зорієнтуватися і вирішити проблеми, які ще нині можливо вирішити. “Проблему не треба оцінювати в збитках, а дивитись на неї з точки зору заходів, які необхідно вживати. По зерновій групі – ситуація добра. За останні роки – це найкращий рік по зернових, як по Україні, так і у Львівській області. Більше 90% – у доброму стані, з точки зору фізіології розвитку рослини.  Що стосується ярої групи, то в нас озимі займають  майже 65% у структурі зернових”, – каже Іван Стефанишин.

З його слів, нині головне – закінчити підживлення і догляд за рослинами, адже такі погодні умови небезпечні через появу великої кількості шкідників. Також потрібно сформувати план роботи на весняно-літній період. 

КОМЕНТАР

Тарас Висоцький, експерт аграрних ринків асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”:

– Надлишок опадів у деяких регіонах України буде мати багатобічний вплив на кінцевій валовий збір зернових. Дійсно, в деяких регіонах буде затримка з посівом ранніх ярих культур, що може негативно позначитися на їх кінцевій врожайності. Також частина посівів ярих культур на півдні країни підмерзли, що трохи знизить врожайність. З іншого боку, за останні дні випали опади також у регіонах, де їх бракувало в ґрунті, відповідно, там ці опади створили позитивний ефект.

– Крім того, частина посівів озимої пшениці можуть бути пошкоджені через наявність льодової кірки і, відповідно, випрівання. У цілому втрати озимих можуть скласти близько 500 тис. га, що в принципі є нормальним показником для наших кліматичних умов. Тобто, в кінцевому результаті можна сказати, що затягування зими вплине на валовий збір зернових, але наскільки позитивним або ж негативним воно буде, зараз рано говорити. Ми ще зберігаємо прогноз з виробництва зернових на рівні 53-55 млн тонн, але говорити про рекордне виробництво не доводиться.

Що стосується кримського плодового сектора, так частина цвітінь кісточкових загинули у зв’язку зі зниженням температури до мінусових позначок, що не може не позначитися на врожаї того ж абрикоса. Залежно від подальших погодних умов і поточного ступеня пошкодження цвітінь недобір врожаю кримських садівників може скласти 20-25%.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7638 / 1.56MB / SQL:{query_count}