Без фруктів…

Через морози Україна може залишитись без абрикосів і винограду 

Через морози Україна може залишитись без абрикосів і винограду 

Стан плодових культур і винограду після березневих морозів призвів до загибелі до 90% квіткових бруньок і загрожує зниженням врожаю до 40%. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства аграрної політики та продовольства.

За даними Мінагрополітики, переважна більшість плодових і ягідних насаджень в Україні перебуває в задовільному стані. Виявлені пошкодження в більшості регіонів істотно не вплинуть на врожайність плодових культур. Виняток становлять насадження абрикосів у степовій зоні та в Криму, де їх продуктивність може знизитися відповідно на 30 – 60%.

У степовій зоні генеративні бруньки плодових культур частково пошкоджені низькими температурами на яблунях – до 10%, грушах – до 15%, персиках, залежно від сорту – від 15% до 30%, на абрикосах – до 40%, черешнях – до 15%, вишнях – до 10%.

У Криму на яблунях та грушах пошкоджень генеративних бруньок не виявлено, на черешнях, сливках і вишнях вони становлять до 5%, на персикових деревах – до 15%, на абрикосових – від 70 до 80%. Різкий перепад температури повітря став причиною загибелі 80-90% квіткових бруньок на абрикосах, що може призвести до зниження врожаю на 20 – 40%. Відсоток втрат значно відрізнятиметься  залежно від рельєфних особливостей місцевості. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8307 / 1.53MB / SQL:{query_count}