Куди йдуть наші гроші?

За податкові відрахування українець може найняти чиновника

За податкові відрахування українець може найняти чиновника

На гроші, які кожен ук­­раїнець віддає як податок, можна найняти чиновника чи прогодувати двох із половиною пенсіонерів. Про це зазначено в дослідженні “Скільки коштує держава, або за що я плачу податки?”, яке провела дослідницька компанія “CASE-Україна”, інформує Forbes.

Отримуючи в середньому 3 601 гривню на місяць, у 2011-му пересічний українець віддавав на утримання держави в середньому 2 092 гривні щомісяця, або 25,1 тисяч гривень на рік, – йдеться у дослідженні.

У середньому кожен регіон України на одного працюючого платить до центрального бюджету більше, ніж отримує звідти. А якщо оцінювати перерахування до бюджету, враховуючи непрямі податки, з’ясується, що між податковими внесками жителів різних регіонів суттєвої різниці немає (виняток – кияни). Тобто навіть якщо якийсь регіон і переплачує до бюджету, то переплачені кошти використовують насамперед на утримання пенсіонерів цього ж регіону або на те, щоб “прогодувати” центральний апарат уряду.

64% зібраних податків (а це 16 тисяч гривень з кожного працюючого українця) використовують на утримання соціально незахищених громадян та пенсійні виплати. Ще третина йде на різні послуги держави. Йдеться і про “безкоштовну” освіту, і про медичні послуги, і про потреби ЖКГ. До речі, у січні 2013-го Львівщина перерахувала до держбюджету 194 мільйони гривень. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8634 / 1.53MB / SQL:{query_count}