економічні новині: телеграф

Фінансовій поліції бути!

Президент України ухвалить рішення про створення фінансової поліції. Про це журналістів повідомив міністр доходів і зборів Олександр Клименко, інформує “ЛігаБізнесІнформ”. “Рішення щодо фінансової поліції прийме Президент, і міністерство буде його виконувати “, – сказав урядовець. І наголосив, що його відомство робить усе можливе для поліпшення інвестиційного клімату. Нагадаємо: зі слів президента Центру економічного розвитку Олександра Пасхавера, ініціатива створення фінансової поліції дуже характерна для авторитарного суспільства.

Платять менше, ніж обіцяли 

Майже половина найманих працівників отримують менше, ніж їм обіцяли під час працевлаштування. Про це свідчать дані порталу rabota.ua, інформують “Коментарі”. Як показує дослідження, лише 3% респондентів не ставлять питання зарплати під час співбесіди. У більшості випадків ця тема обговорюється відразу ж. Майже чверть українців порушують її на співбесіді з менеджером із персоналу, майже третина – з керівником відділу, а більшість (42% опитаних) – з керівником компанії. Однак далеко не завжди розмір обіцяної та реальної зарплат збігається. Майже половина респондентів, сказали, що в підсумку отримують трохи менше (зазвичай на 10-15%). Утім 42% українців зазначають, що одержують всю обіцяну суму. 9% щасливчиків можуть похвалитися тим, що мають більше на 10-25%. Як писали “Коментарі”, найщедрішими в Україні є роботодавці Дніпропетровська, а найбільше вакансій  в Донецьку.

Мільярди на дороги

Для модернізації автошляхів знадобиться чимала сума. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров на засіданні уряду. “Для масштабної модернізації доріг потрібно щонайменше 500 мільярдів гривень. Ця сума більша за річний бюджет Украї­ни”, – сказав прем’єр. З його слів, необхідно створити нову модель фінансування, яка дозволить вкладати у будівництво і ремонт доріг, – принаймні по 50 мільярдів гривень щороку впродовж 10 років. Нагадаємо: в Укравтодорі заявили, що станом на 10 березня 2013 року ліквідували ямковість на 98% основних автошляхів загального користування державного значення, залишилося відремонтувати 61 кілометр основних. 

У скільки обійшлася підтримка гривні?

В лютому 2013-го Нацбанк витратив на підтримку гривні більше ніж 220 млн доларів. Про це йдеться у повідомленні НБУ. В лютому регулятор продав на міжбанку на 223,3 млн доларів більше, аніж придбав. Продаж валюти в лютому цього року збільшився до 586,7 млн доларів. Як уже повідомлялося, в грудні 2012-го Президент України заявив, що зміна рушіїв економічного розвитку потребуватиме жорсткого контролю валютного ринку з метою уникнення спекуляцій. Нещодавно заступник голови НБУ Віра Ричаківська заявила, що банк вирішив розширити безготівкові розрахунки для комфорту людей. 4 березня 2013 року Нацбанк повідомив, що ініціює встановлення граничної суми готівкового розрахунку в розмірі 150 тисяч гривень, інформує “Економічна правда”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8835 / 1.55MB / SQL:{query_count}