Бюджет розвитку частинами

Депутати Львівської міськради у бюджеті розвитку–2013 проголосували лише за сплату боргів 

Депутати Львівської міськради у бюджеті розвитку–2013 проголосували лише за сплату боргів 

Львівські депутати вирішили ухвалювати бюджет розвитку–2013 частинами. Вони певні, що роблять правильно, адже не можуть голосувати за ті пропозиції, які ще не вивчили. 

Зокрема, у четвер, 28 лю­того, на сесії міськради, львівські обранці проголосували за такі статті видатків, як сплата заборгованості за роботи станом на 1 січня 2013-го (вона становить 60,181 млн грн) і сплата боргів ЛКП (33,3 млн грн).

Повертатимемо борги 

Під час сесії депутати не проголосували за бюджет розвитку в цілому, лише за окремі пункти розданої ухвали. Таку пропозицію подав Яромир Самагальський, голова бюджетної комісії. За його словами, поки передбачено кошти лише на сплату боргів.

Зокрема 67 міських обранців підтримали такі статті видатків, як сплата заборгованості за вико­нані роботи станом на 1 січня 2013-го (60 млн 181 тис. грн), повернення гарантованих боргів комунальних підприємств (133 млн 344 тис. грн), 3 млн грн передбачено на об’єкти, які фінансуються за рахунок НЕФКО, а також 1 млн 689 тис. грн – на викуплення об’єкта нерухомого майна для суспільних потреб.

“Це компромісний варіант, щоб 12 березня заплатити кошти за проектами з ЄБРР. На рахунку бюджету розвитку зараз є 50 млн грн. І ми розуміємо, що на ці кошти чекають насамперед виконавці робіт”, – розповів Яромир Самагальський.

Він також додав, що досі недофінансованими є об’єкти 2009–2010 років. “Перелік об’єктів, які будуть профінансовані у 2013 році, ще доопрацьовуватимуть”, – додає Яромир Самагальський. 

Чиновники проти?

Натомість перший заступ­ник міського голови Олег Синютка вважає, що кошти, які зараз є на рахунках мерії, скеровувати на сплачення заборгованості за виконані роботи недоцільно. На його думку, ці гроші варто було б скерувати на проведення ремонтних робіт. “Таке рішення є помилковим, адже воно не дає можливості вчасно розпочати ремонтні роботи. На жаль, маємо вже декілька років поспіль ситуацію, коли наприкінці затримують сплату за роботи. Звичайно, це завдає шкоди інтересам територіальної громади”, – вважає Олег Синютка.

Реальних боргів більше

Хоч депутати і виділили 60 млн 181 тис. грн на сплату заборгованості за виконані роботи, що є в бюджеті, проте Валерій Веремчук, член комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку міськради, розповів “Пошті” про те, що насправді борги ратуші є більшими.

Так, під час сесійного засідання у депутата виникло декілька запитань стосовно ухвали, за яку голосували. 

“Ми проголосували за сплату боргів у розмірі понад 60 мільйонів гривень, проте, якщо підсумувати всі частини ухвали, то борг є більшим! Не 60 мільйонів, а понад 70 мільйонів гривень! Тож я хочу довідатися, за які частини розданого документу ми проголосували”, – каже співрозмовник “Пошти”. Як зазначили доповідачі, 60 млн – редакція, що планувалася на попередньому сесійному засіданні міським головою. “10% із 60 млн грн боргів зареєстровані в Держказначействі”, – каже депутат. Він додав, що депутати проголосували за сплату боргів з метою повернення коштів виконавцям і підрядникам. Натомість за нові об’єкти вони не голосували, адже хочуть їх опрацювати та вивчити. “Важливо, щоб фінансування цих об’єктів погодили з комісіями – профільною і бюджетною. Усе має бути прозоро, публічно, доступно для громади. Ми не допустимо ручного режиму сплати за виконані роботи”, – каже Валерій Веремчук.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8513 / 1.56MB / SQL:{query_count}