Українці платитимуть податок на нерухомість

Вже до 1 липня цього року знатимемо його суму. Але розрахунки податківців маємо право оскаржити

Вже до 1 липня цього року знатимемо його суму. Але розрахунки податківців маємо право оскаржити

Після 15 квітня українці знайдуть у своїх поштових скриньках повідомлення з податкової про сплату податку на нерухомість. Це стосується переважно власників кількох помешкань і дуже великих будинків чи квартир. Поза тим, кожен платитиме за квадратні метри власної житлової площі. Відповідну інформацію податківцям даватиме Державна реєстраційна служба.

До прикладу, той, хто має кілька квартир, за одну з них, на свій вибір, податку не платитиме. Це у тому випадку, якщо житлова площа квартири не перевищує 120 кв. м. А за решту доведеться  платити 11 грн 47 коп. за квадратний метр. Якщо житлова площа квартири перевищує 120 кв. м, то за кожний “зайвий” метр теж треба буде платити 11 грн 47 коп.

З власника кількох будинків чи садиб, що мають площу понад 240 кв. м, братимуть плату 30 грн 97 коп. за кожний квадратний метр житлової площі. Проте не треба буде платити за садовий або дачний будиночок, якщо він у власника один.

“Не оподатковуються житлова нерухомість, що належить державі та територіальним громадам; житлова нерухомість у зонах відчуження або безумовного відселення; дитячі будинки сімейного типу; гуртожитки; житлова нерухомість, що належить багатодітним і прийомним сім’ям, які виховують трьох і більше дітей; садові та дачні будиночки, але не більше одного об’єкта на платника податку”, – пояснює “Пошті” Олег Рущишин, начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Львівській області.

Він, зокрема, наголосив, що суму податку визначають для фізичних і юридичних осіб по-різному. Для фізичних її визначає орган податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Базу оподаткування для юридичних осіб визначають самі юридичні особи на підставі даних документів, що засвідчують право власності на житлову нерухомість і її площу.

Сплатити цей податок фізичним особам належить впродовж 60 днів після отримання від податкової повідомлення-рішення. Якщо зволікатимете до 30 днів – доплатите ще 10% штрафу, якщо ж понад 30 днів – 20%.

Якщо вважаєте, що податківці неправильно порахували податок, то оскаржити розрахунки можете в районних податкових, обласних, а згодом і в центральній. Якщо платник не погоджується з розміром житлової площі, то повинен запросити представника БТІ для повторного здійснення розрахунків. Нових “митарів” для цього не набиратимуть, запевняють у центральному офісі, бо існує  відповідне програмне забезпечення, повідомляє канал ICTV. 

За рік від податку на нерухомість чиновники планують отримати до місцевих бюджетів 75 млн 200 тис. грн. А податкова Львівщини цього року сподівається надходження до п’яти млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Про це під час зустрічі з журналістами розповів Олексій Сторчило, заступник голови ДПС у Львівській області. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7699 / 1.55MB / SQL:{query_count}