Економічні новини: телеграф

Обіг електронних грошей збільшується

Як повідомили в Нацбанку, у січні-вересні минулого року обсяг випуску електронних грошей в Україні за три квартали минулого року сягнув 7 млн 400 тис. грн, що майже вдвічі більше, аніж за 2011 рік. При цьому розрахунок електронними грошима за товари за цей же період зріс до млрд 164 млн грн. Це майже вдесятеро більше, аніж за весь позаминулий рік. 

Банки закривають відділення 

За даними НБУ, до 1 січня 2013 року кількість роздрібних структур фінустанов скоротилась майже на 500 одиниць – до 19 тис., інформує “Комерсант-Україна”. Окремі банки, замість повної ліквідації відділення, перевели бізнес на безбалансову основу, що передбачає виконання обмежених завдань. Такі відділення не надають кредити, а забезпечують виключно розрахунково-касове обслуговування та реалізацію банківських продуктів. При цьому кількість персоналу скорочується до мінімуму. Причина масштабного закриття та перепрофілювання офісів – оптимізація управління і скорочення адміністративних витрат, зокрема на персонал та оренду приміщень, – пояснюють банкіри.

Земельні закони 

Мінагропрод розраховує ухвалити поточного року основні закони, що регулюють ринок сільгоспземель, – йдеться у повідомленні відомства. Основа для впровадження земельної реформи вже сформована. Як зазначив заступник міністра агрополітики та продовольства Олександр Сень, зокрема, створили єдиний автоматизований комплекс земельного кадастру, ухвалили закон про розмежування земель, скоротили терміни виготовлення документації із землеустрою. До того ж, у процесі створення й Земельний банк.

Кошти від населення

Запровадження Нацбанком і Фондом гарантування вкладів фізосіб нових депозитних обмежень ускладнить залучення коштів населення у банківський сектор, – вважають в “Українському кредитно-банківському союзі”. Запропоновані поправки до порядку розрахунку і сплати зборів до фонду поставлять банки, які ведуть агресивну або ризиковану політику, в більш вигідні умови, у порівнянні з банками зі зваженою політикою.

Майнові афери 

Запровадження Єдиного державного реєстру нерухомого майна не зможе кардинально вплинути на його розвиток, зауважують фахівці. За їхніми словами, кількість угод, якщо й знизиться, то лише через технічні причини. Разом з тим експерти застерігають, що може збільшитися кількість афер з державним та комунальним майном. Фахівці радять українцям не зволікати з реєстрацією своїх майнових прав.

Проблеми? Пишіть у Facebook!

За словами міністра соціальної політики Наталії Королевської, у відомстві мають намір створити механізм контро­лю за виплатами держдопомог на місцях.“Ми хочемо знати достеменно, чи доходять кошти до людей вчасно та в повному обсязі. Для цього ми розробляємо механізм, який дозволить нам контролювати ці процеси. За деякий час ми його представимо. Це дуже важливо, бо останній приклад з “дитячими” грошима, коли казначейство кошти перерахувало, а люди на місцях їх не отримали, продемонстрував неефективність наявних підходів”, – відзначає Королевська. Вона порадила усім, хто зіткнувся з проблемами, що належать до компетенції Мінсоцполітики, повідомляти про це до “Урядового контактного центру” та на сторінку Мінсоцполітики у Facebook, – пише Gazeta.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8743 / 1.55MB / SQL:{query_count}