Фінансове “щастя” українців

Із нового року мінімальна зарплата зросла на 13 грн, а пенсія – аж на 10 грн

Із нового року мінімальна зарплата зросла на 13 грн, а пенсія – аж на 10 грн

З 1 січня прожитковий мінімум та мінімальна зарплата в Україні, згідно з держбюджетом-2013, зросли аж на 13 гривень, а мінімальна пенсія – аж на 10 гривень! Друга хвиля “пакращєння” у соцстандартах накриє українців не скоро, аж у грудні 2013-го. Нічого не скажеш – обнадійливо!

Отож зі січня прожитковий мінімум зріс до 1108 грн, мінімальна зарплата – до 1147 грн, мінімальна пенсія – до 894 грн на місяць.

З 1 грудня 2013-го ці показники мають ще дещо збільшитися, – прожитковий мінімум зросте до 1176 грн, мінімальна зарплата – до 1218 грн, а мінімальна пенсія – до 949 грн на місяць.

Відтак, і під час першого, і під час другого підвищення, мінімальна пенсія буде меншою за прожитковий мінімум.

До слова: станом на 1 січня 2012-го мінімальна зарплата в Україні становила 1073 грн. Тобто, за 2012 рік зростання становило 74 грн. Поза тим, як заявив прем’’єр-міністр Микола Азаров, перераховуючи досягнення уряду у 2012 році, “впродовж року показник прожиткового мінімуму збільшували п’ять разів, а показник мінімальної зарплати – шість разів”, – хизувався глава уряду.

Але цього року українців змусять затягнути паски. Так, згідно із держбюджетом-2013, соцстандарти нам підвищуватимуть лише два рази за рік. Від січня 2012 до грудня 2013 – мінімальна зарплата має зрости на 71 грн. Якщо врахувати, що вищезгадані показники є базовими для цілої низки розрахунків зарплат бюджетникам, пенсій, пільг, соціальних видатків і навіть штрафів, то неважко здогадатися, що обіцяне “пакращєння” в Новому році точно не настане. 

Навряд чи зможе врятувати українців новоспечений міністр соціальної політики Наталія Королевська, яка перед виборами обіцяла підвищити середню зарплату до 1000 євро, а пенсію – 500 євро. Як вона говорила під час виборів, “це реально для України!”. Натомість виявилося – не реально, принаймні в цьому році.

Експерт із соціальних програм та парламентар Павло Розенко певен: такий план дій нинішнього уряду прогнозований. “Чиновники обіцяли все до виборів, а опісля – знову запустили стару тему про світову економічну кризу. Насправді нині ми пожинаємо плоди роботи уряду і Президента. Тобто, закінчилися вибори, отже закінчилися й обіцяні соціальні ініціативи і “пакращєння” життя, а почалось затягування пасків”, – зазначає “Пошті” Павло Розенко.

З його слів, найбільше затягнути паски доведеться простим українцям, які живуть на зарплату. “Влада вирішує свої проблеми за допомогою пересічних українців. Тому, очевидно, що чогось доброго від неї чекати не варто. Тож у новому році обіцяного “пакращєння” не буде”, – прогнозує експерт.

Проте, хто бідніє, а хто навпаки – багатіє. Ось, наприклад, олігарх Рінат Ахметов за 2012-й рік збільшив свої доходи на 40%, інформує Bloomberg Billionaire Index. 

Павло Розенко додає, що в нашій державі дуже чіткий поділ суспільства за майновим і фінансовим станом. “Звичайно, що є невелика група людей, статки яких у цей непростий, кризовий для України час зростуть. Уряд проводить ідеологію дешевої робочої сили, живе подвійним життям! В одному житті він живе для себе і в нічому себе не обмежує, а в іншому – каже, що немає фінансового ресурсу і, відповідно, немає можливості підвищити рівень життя своїм краянам”, – резюмує Павло Розенко. 

 

ДО ТЕМИ

За даними Міністерства фінансів, лише у листопаді дефіцит державного бюджету зріс на понад 8 млрд грн, а за 11 місяців від початку року становив 41,222 млрд грн.

Згідно із опитуванням, проведеним фондом “Демократичні ініціативи” та Центром Разумкова, 51,95% українців вважають, що у 2012-му економічна ситуація в Україні погіршилася.

Що ж до стану власного родинного бюджету, то 50,4% опитаних вважають, що він не змінився, 39,1% кажуть, що він погіршився, у 8,5% опитаних родинні фінанси покращилися. 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7777 / 1.56MB / SQL:{query_count}