Економічно-соціальні небезпеки – 2013

Політолог Володимир Фесенко певен: невиплати зарплат і звільнення можуть спричинити протести

Політолог Володимир Фесенко певен: невиплати зарплат і звільнення можуть спричинити протести

До масових протестних акцій в Україні, найімовірніше, можуть призвести закриття окремих підприємств або ж масові звільнення людей, аніж урізання в бюджеті окремих виплат. Таку думку в коментарі Тижню.ua висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

“Саме по собі бюджетне урізання не завжди призводить до протестних акцій. От що може дійсно їх спровокувати, то це закриття окремих підприємств, масові звільнення людей, невиплата зарплат. Оце може дати протестним акціям більш вагомий поштовх”, – вважає Фесенко. “А просто скорочення бюджетних витрат – ні. Воно саме по собі не призводить до протидії. І тому ризики, звичайно ж, збільшуються, але автоматичного провокування протестних акцій це не означатиме, – веде далі експерт. – Я не наважився б однозначно прогнозувати… Те, що це бюджет економії – об’єктивно й неминуче, навіть не виключаю якихось нових дій, пов’язаних із секвестром деяких бюджетних статей вже новою Радою. І таке можливе”, – сказав Фесенко. Експерт порівняв нинішню ситуацію з 2009 роком. “Пам’ятаю, коли починалася економічна криза – наприкінці 2008-го. Скільки було очікувань масових протестних акцій! Тоді взагалі чекали майже голодних бунтів. Але навіть коли відбулося 15% падіння ВВП в країні, коли були дійсно серйозні ситуації із закриттям певних підприємств, значне падіння виробництва – не відбулося великих масових протестних акцій. Були поодинокі. Ситуація була все ж таки достатньо контрольованою, складною, проте не вибуховою”, – зазначив він.

Крім того, Фесенко вказав на ще один чинник: “У нас все ж таки немає такого потужного профспілкового руху, як у Європі. Ось там у листопаді відбулася масова акція проти політики економії: у 23 країнах ЄС одночасно пройшли масові акції, ініціаторами і організаторами яких були профспілки. У нас же профспілковий рух більш поміркований – іноді проводять протестні акції, але все ж таки на прямий конфлікт із урядом не йдуть”, – запевнив експерт.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7462 / 1.54MB / SQL:{query_count}