Велика трудова депресія?

До кінця нинішнього року в Україні може з'явитися півмільйона нових безробітних

До кінця нинішнього року в Україні може з'явитися півмільйона нових безробітних

Наслідки світової фінансової кризи, про яку більшість пересічних українців і досі
має абстрактне уявлення, на кшталт того, що це - хоча і погано, але десь там, не у нас, як і слід було очікувати, перетнули й наші "щільні" кордони. Це, звісно, ще не криза в повному розумінні цього слова. Радше - її відлуння, яке наразі торкнулося лише фінансових установ: банків, кредитних спілок і таке інше.

Утім, наважимося стверджувати, що найближчим часом абстрактні уявлення громадян трансформуються у сувору дійсність. Зокрема - у пошук роботи. З усіма наслідками.

Минулого вівторка генеральний директор Федерації роботодавців України (ФРУ) Володимир Грищенко поді­лився з цього приводу  висновками експертів. Отож, за даними ФРУ, в Україні вже до кін­ця 2008 року може з'явитися до 500 тисяч нових безробітних. Через загострення економічної кризи, унаслідок якої підприємства та установи будуть змушені вживати заходів зі скорочення персоналу. На думку керівництва Федерації роботодавців, в Україні загалом слід очікувати зниження рівня зайнятості населення.

Ми, безперечно, не будемо сумніватися у прогнозах голови Федерації. Хоча, за його ж словами, більшість керівників з такими "перспективами" не погоджується і навіть спростовує таку інформацію. Та гляньмо на офіційні цифри, які засвід­чують, що ми маємо на цій "ни­ві" і без світової кризи.

За відомостями Держкомстату, вже нині в Україні налічується 1,4 млн безробітних. І всі вони працездатного віку. Це при тому, що за даними Служби зайнятості, в кінці серп­ня в нас їх було зареєстровано чи не утричі менше - лише 510 тисяч осіб. Хоча в цілому із загальної кількості так званого економічно активного населення, яке становить 22,5 млн, у серпні роботу мали не більше 60 відсотків.

Зважимо й на те, що у тому ж серпні відкритих на підпри­ємствах вакансій налічувалося чи не у тричі менше ніж навіть зареєстрованих претендентів - 197,5 тисячі. Додамо сюди ще 500 тисяч потенційних шукачів роботи, прогнозованих головою Федерації роботодавців, й отримаємо приблизну загальну картину.Чому приблизну? А тому, що компетент­но розповісти про кількість безробітних в Україні насправді жодна урядова чи якась інша установа навряд чи зможе. Так само, як  і про кількість "активного" населення. Адже до нього входять і ті, хто працює у "наймах" за межами країни.

На пітвердження сказаного можна пригадати прогноз на наступний рік міністра економіки Богдана Данилишина (хоча тоді він ще не знав останніх досліджень Федерації роботодавців). Тому він виглядає справжнім оптимістом. На його думку, "безробітних-2009" в нас буде 1,4 - 1,5 млн (що вже маємо нині), працеактивного населення - 20,8 - 20,9 млн. Щоправда, і нас поменшає. Але не набагато - до 45,5 млн з нинішніх 46,2.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0121 / 1.55MB / SQL:{query_count}