Економічні новини: телеграф

Заощаджуємо мало

76 % українців вважають особисті  заощадження “дуже важливими” та  “швидше важливими” і лише 4 % ставляться до них як до “не дуже важливої” справи. Про це йдеться у дослідженні “Ставлення до заощаджень”,  що проводилося упродовж серпня-вересня 2012 року за підтримки Erste Group, –повідомляє НАБУ. Опитування виявило, що лише 30 % наших співвітчизників намагається регулярно відкладати певну суму грошей. 74 % робить це час від часу, “іноді більше, іноді менше, тоді, коли є “вільні кошти”. При цьому 41 % громадян, які роблять заощадження, вкрай незадоволені сумою коштів, що їм вдається “відкласти”, і це зрозуміло, адже 64 % з них відкладає менше ніж 550 грн на місяць і лише  5% – понад 1 100 грн. У середньому українець, який піклується про своє фінансове майбутнє, щомісяця заощаджує 488 грн. Наші співвітчизники традиційно віддають перевагу заощадженням готівкою “під матрац”. Таких 51 %.

Україна знизила імпорт м’яса 

Україна у вересні знизила імпорт м’яса птиці до 8,8 тис. тонн порівняно з експортованими понад 9 тис. тоннами, – повідомила експерт із ринків м’яса та м’ясопродуктів Українського клубу аграрного бізнесу Єлизавета Святківська. Зростання експортної складової, вважає аналітик, відбулося за рахунок збільшення поставок до країн СНД (Казахстану, Молдови, Росії), на які припало більше ніж 80 % продукції.

Обвал гривні неминучий

За словами незалежного фінансового експерта Віктора Суслова, Національному банку України не вдається тримати курс гривні, незважаючи на всі старання.  “Остання інформація з міжбанку говорить про те, що курс гривні сягнув 8,21. Не дивлячись на всі адміністративні заходи та зусилля, втримати курс не вдається”, – заявив Віктор Суслов. Експерт вважає, що “швидка допомога має надійти, інакше курс може сягнути 10 та навіть 12 гривень”. До речі, Микола Азаров зберігає свої гроші у гривнях, бо вірить у стабільність національної валюти.

Продаємо потроху 

До одіозного переліку 1 000 об’єктів, які влада готує до продажу, окрім збиткових, потрапили і привабливі для придбання держактиви. Зокрема, “Укргазвидобування”, “Ощадбанк”, “Укрспирт” та низка інших, – інформує 24 канал.

Аграрії планують скоротити площі під картоплю 

Через низькі ціни на картоплю аграрії планують скоротити площі під посіви, –
інформує “Наше слово”. У результаті основними виробниками картоплі в Україні й надалі залишиться понад 17 млн домогосподарств, частка яких на ринку, за оцінками експертів, становить понад 97%. Передові технології в галузі не з’являються, а якість та урожайність перебувають на низькому рівні. Та, незважаючи на це, на Україну все ще припадає 15%
європейського виробництва картоплі.

Готельний збір підвищать? 

Уряд хоче встановити податок за один день проживання у готелях у розмірі 0,5-4% від рівня мінімальної заробітної плати, залежно від їх зірковості. Такі зміни передбачені відповідним законопроектом, розробленим у Кабінеті Міністрів.

Енергетична незалежність буде?

Україна ще має шанс на енергетичну незалежність і відмову від імпорту російського газу до 2030 року, якщо держава знайде на це  207 млрд доларів. Про це йдеться у рапорті Міжнародного енергетичного агентства. Як зазначено, високі ціни на енергоносії є найбільшою проблемою платіжного балансу країни і провокують владу на “енергетичну революцію”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8114 / 1.55MB / SQL:{query_count}