Економічні новини: телеграф

Овочі подешевшали 

Плодоовочева продукція за останній тиждень літа подешевшала на 5,4%. На зниження ціни овочевого кошика насамперед вплинуло зменшення вартості картоплі та овочів борщового набору. Крім того, минулого тижня подешевшали огірки через зростання пропозиції, але подорожчали томати через несприятливу погоду, інформує “24 канал”. 

Девальвація гривні буде

У Кабміні визнають, що девальвація гривні таки буде. Зниження курсу становитиме не більше 5%. Зокрема, за оцінкою Міністерства фінансів, у найближчі два роки середньорічний курс долара не перевищить 8,4 грн за долар. 

Навчання за кордоном – популярне.

 Цього року в Польщі вчиться більше як 7 тис. студентів з України. Про це на початку тижня під час публічної лекції для ділових кіл повідомив Посол Республіки Польщі в Україні Генрик Літвін.  “Щороку кількість українських студентів лише збільшується”,– запевнив він.

Виділили кошти на сільську медицину

Львівська ОДА планує провести реконструкцію 153 ФАПів Львівщини до кінця цього року, інформує прес-служба ЛОДА. Реконструкція  34  ФАПів та будівництво ще одного проводитимуться за рахунок держбюджету, ремонт 46 ФАПів за рахунок місцевих бюджетів та 72 за кошти меценатів. Нині в області відремонтовані 28 ФАПів.

Закладаємо нерухомість 

В Україні протягом першого півріччя цього року нотаріуси завірили майже 46 тис. договорів застави рухомого майна та іпотеки. Це на 5% перевищує кількість застав, завірених протягом аналогічного періоду торік, інформує РБК-Україна.

Підвищили соцвиплати

Із 17 червня цього року підвищили щомісячну допомогу на догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу. Про це повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації. Розмір допомоги збільшено із 10%  прожиткового мінімуму для працездатних осіб до рівня мінімальної заробітної плати, тобто у десять разів. Відповідно, у липні-серпні цього року зросли видатки на виплату допомоги з обласного бюджету майже до 2,7 млн грн (у першому півріччі виплачено 0,5 млн грн). Більша частка видатків на виплату даної допомоги здійснюється за рахунок коштів отриманої додаткової дотації з державного бюджету.

Жінок-керівників побільшало

Європейські компанії, акції яких котируються на біржах, зобов’язані до 2020 року збільшити кількість жінок в управлінні до 40%. Зауважимо, що на початок року це число становило 13,7%. Відповідний законопроект розробили у Єврокомісії, а вже наступного місяця його передадуть на розгляд країн-членів ЄС, інформує The Financial Times. До слова, нині низка країн регіону, зокрема Франція, Італія, Іспанія та Нідерланди вже запровадили такі квоти на державному рівні.

Скоротили видобуток вугілля 

Україна у порівнянні з попереднім місяцем у серпні скоротила видобуток вугілля на 7%. Було видобуто 6, 5 млн тонн. Раніше в уряді взяли курс на заміщення на промислових підприємствах газу вугіллям. За словами прем’єр-міністра Миколи Азарова, завдяки цьому рішенню Україна щорічно економитиме близько одного мільярда доларів, інформує “24 канал”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9451 / 1.55MB / SQL:{query_count}