Сталі й чавуну поменшало

На 42% зменшили виробництво чавуну та сталi українські металурги. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив  керiвник департаменту з питань ГМК державного iнформацiйно-аналiтичного центру "Держзовнiшiнформ" Володимир Пiковський.

На 42% зменшили виробництво чавуну та сталi українські металурги. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив  керiвник департаменту з питань ГМК державного iнформацiйно-аналiтичного центру "Держзовнiшiнформ" Володимир Пiковський.

"Середньодобове виробництво сталi в Українi через рiзке падiння цiн на свiтових ринках 7 жовтня знизилося до 66,4 тис. тонн порiвняно з 71,8 тис. тонн в середньому за вересень i 98,5 тис. тонн, у липнi, коли було до­сягнуто максимуму виробництва", - повiдомив пан Піковський. За його даними, середньодобове виробництво чавуну 7 жовтня знизилося до 56,9 тис. тонн з 71,8 тис. тонн у вереснi i 95,5 тис. тонн в липнi, прокату - вiдповiдно до 53,8 тис. тонн з 71 тис. тонн у вереснi й 94 тис. тонн у липнi. Як повiдомив Володимир Пiков­ський, на балансi металур­гiйних підпри­ємств є 41 домна, але в перiод максимуму виробництва з них працювало лише 36. А сьогодні ще 5 п'ять стали на ремонт. До того ж найбiльшого удару українським металургiйним пiд­при­ємствам завдало падiння цiн на свiтовому ринку. За оцінками Володимира Піковського, собiвартiсть виробництва чавуну в середньому на 180-200 доларів на тоннi бiльша i вже перевищила рiвень свi­тових цiн.

Федерація металургів, галузеві об'єднання і керівники металургійних підприємств  уже звернулися до Президента, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і Верховної Ради з проханням вжити заходів для того, щоб вивести галузь із кризи. У своєму зверненні вони наголошують на необхідності призупинити введення з 1 жовтня Мінтрансом підвищених коефіцієнтів на вантажні перевезення, з жовтня і до кінця року ввести мораторій на підвищення цін на паливно-енергетичні ресурси, а також до кінця року ввести нульову ставку ПДВ на природний газ і електроенергію.

Тим часом заступник мі­ніст­ра промислової політики Сергій Грищенко заявив, що уряд не вживатиме заходів, що могли би бути розцінені як преференційні для металургів. Чиновник зазначив, що необ­хідно залучати механізми Всесвітньої торговельної організації. "На зовнішньому ринку треба поборотися з надлишком металургійної продукції і фактором Китаю. Ми хочемо використати наші можливості як члена СОТ,  наш досвід довгострокового співробітництва з комітетом із сталі Організації економічного співробітництва і розвитку. Обговорити перспективи і вжити заходів", - заявив Сергій Грищенко. Він також зауважив, що є рекомендації уряду з прискорення повернення українським підпри­ємствам експортного ПДВ, а ще пообіцяв вжити заходів, які повинні полегшити імпорт в Україну енергозберігаючого устаткування для технічної модернізації металургійної промисловості.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8171 / 1.55MB / SQL:{query_count}