Українські землі з’являться в інтернеті

Наступного року у державі запрацює електронна кадастрова система

Наступного року у державі запрацює електронна кадастрова система

У 2013-му Міністерство агарної політики та продовольства викладе в інтернеті карту українських земель. Тож, якщо в Україні таки запрацює ринок сільськогосподарських земель, для потенційний покупців привабливі ділянки будуть як на долоні.

Електронна кадастрова карта в режимі он-лайн запрацює в Україні з 1 січня 2013 року. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, інформує прес-служба міністерства.

Кадастрова карта міститиме інформацію про площі, межі та цільове призначення земель. Тож, за словами Миколи Присяжнюка, українці зможуть будь-коли перевірити свої землі. Однак, для тих українців, які мають земельні акти “на руках” перевіряти свої території в інтернеті немає потреби. Натомість такий сервіс буде вигідний для власників українських агрохолдингів, які чекають на відкриття ринку сільськогосподарських земель.

Як зазначив міністр, кадастрова карта стане важливою передумовою для завершення реалізації земельної реформи та відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

“Електронна кадастрова карта дасть можливість громадянам переглядати всі ділянки в межах України та базову кадастрову інформацію про них (площі, межі, відомості про цільове призначення тощо). Таким чином буде забезпечено прозорий та відкритий доступ власників земельних ділянок до інформації про них”, – сказав Микола Присяжнюк.

За його словами, зараз триває підготовка автоматизованої системи Державного земельного кадастру.

Нагадаємо, вчора, 4 вересня Верховна Рада у другому читанні розглянула законопроект “Про ринок земель”. У першому читанні відповідний проект закону прийняли 9 грудня 2011-го. 

Зокрема, вчора профільний комітет розглянув усі поправки до законопроекту, згідно з якими продаж земельної ділянки або передача його в оренду відбуватиметься за аукціоном. Крім того, нардепи пропонують, у випадку купівлі земельної ділянки знизити перший внесок, після нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, з 50 до 25% суми договору. Законопроект забороняє набувати у власність землі сільськогосподарського призначення іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам, крім спадкоємців. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8132 / 1.54MB / SQL:{query_count}