Бензин мав би подешевшати

Поза тим, експерти певні: ближче до парламентських виборів його ціна може становити 10 грн 50 коп. за літр

Поза тим, експерти певні: ближче до парламентських виборів його ціна може становити 10 грн 50 коп. за літр

На світових ринках черговий раз зафіксовано стрибок ціни на нафту. Цього разу чорне золото – дешевшає! Експерти вважають, що нафта дешевшає через зростання її запасів у США. Натомість, бензин на українських заправках, навпаки – дорожчає! Так, нині в середньому літр найпопулярнішого А-95 коштує 11 грн 50 коп.

Експертів дивує така цінова політика, але прогнозувати ціну на нафту нині ніхто не береться. Поза тим, фахівці кажуть, що перед виборами бензин може подешевшати на одну гривню.

Коливання теж впливають на ціну

Так, Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних досліджень вважає, що на нафтовому ринку є певні коливання, але серйозної тенденції до зниження – немає.

“Нині на світових ринках ціна на нафту коливається в районі 120 доларів за барель. Немає серйозної тенденції до зниження, але є певні коливання в межах два, три долари за барель”, – сказав “Пошті” експерт.

Хоча деякі експерти стрибок цін на нафтовому ринку називають зниженням, Юрій Корольчук переконаний, що правильніше це називати коливанням. За його словами, навіть маленькі коливання можуть впливати на ціну пального. “Якщо на світових ринках є тенденція до зниження ціни на нафту, то в Україні дешевші нафтопродукти будуть щонайшвидше через місяць. Якщо знижена ціна на нафту протриматиється на світових ринках місяць, то в Україну лише через місяць поступлять нафтопродукти, куплені за нижчою ціною, але навіть це суттєво не знизить ціни на бензин в Україні”, – пояснює він.

Закон може стабілізувати ціну бензину

У нашій державі, на жаль, панує незрозуміла тенденція. Наприклад, наф­та подешевшає, а ціни на нафтопродукти в нас залишаться високими. Юрій Корольчук із цим погоджується і вважає, що стабілізувати ціну на нафтопродукти в Україні може закон “Про плаваючий акциз”.

“Наприкінці квітня народні обранці запропонували законопроект “Про плаваючий акциз”. Цей проект закону не ідеальний, але за його допомогою представники влади хочуть стабілізувати ціну на нафтопродукти в Україні. Щоб компанії, які виробляють та завозять  нафтопродукти в Україну не переймались, і їм це було вигідно”, – каже співрозмовник.

Юрій Корольчук каже, що постачальники мусять піднімати ціну нафтопродуктів, якщо вони купили нафту за вищою ціною. “За допомогою плаваючого акцизу можна буде виправити ситуацію і втримати та стабілізувати ціну бензину”, – додає він. 

Таки буде дешевшати?!

Є різні прогнози щодо теперішньої ситуації на світовому нафтовому ринку. Одні експерти та аналітичні компанії твердять про ріст ціни на чорне золото, а інші, навпаки, переконані, що наф­та – подешевшає!

“Позиції відомих аналітичних кампаній та центрів розділилися. Перші кажуть, що ціна на нафту зросте до 140 доларів за барель. Другі переконують, що ціна знизиться до 90 доларів за барель”, – каже Юрій Корольчук.

Співрозмовник певен, що ціна на нафту буде залежати від подій навколо Ірану та відновлення видобутку нафти в Лівії. “На ціну нафти впливатиме і позиція Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів, адже в цих країнах найбільше видобувають нафти. Якщо ці всі моменти зіграють комплексно позитивно, то тоді ціна на нафту може знизитися”, – каже він. 

За словами співрозмовника “Пошти” щось прогнозувати однозначно не можна, бо все залежить від економічної ситуації у світі, Європі, США та Азії. “Якщо буде введений плаваючий акциз, ціна на нафту не буде зростати. Тоді в Україні стабілізуються ціни на нафтопродукти, і навіть прохи знизяться. Я не сумніваюся в тому, що бензин буде дешевшати, оскільки попереду вибори і незадоволений електорат на колесах нікому не потрібний. Тому ціна бензину ближче до виборів, ймовірно, знизиться на одну гривню і становитиме приблизно 10 грн 50 коп.”, – каже Юрій Корольчук.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7661 / 1.56MB / SQL:{query_count}