Популярні картки

Безготівкові розрахунки сприяють зменшенню рівня тінізації економіки 

Безготівкові розрахунки сприяють зменшенню рівня тінізації економіки 

За останні десять років в Україні з’явилися 35 млн власників платіжних карток. Лише торік обіг за картковими операціями становив 43% валового внутрішнього продукту країни, інформує “24 канал”. 
За словами Віталія Кравчука, старшого дослідника Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, головна функція платіжних карток –  розрахунки у торговельних мережах – менш поширена в Україні, ніж у Європі. “За останні роки в Україні карткові платежі стали все більш популярними.  Хоча готівка все ще є основним засобом платежу. У нас карткові розрахунки в торговельній мережі не більше 7% від роздрібного товарообігу”, – сказав “Пошті” Віталій Кравчук.
Експерти вважають, що ринку платіжних систем є куди збільшуватися, та деякі його функції залишаються неврегульованими. Будь-які законодавчі ініціативи не повинні створювати штучних перешкод для розвитку безготівкових карткових операцій. 
“Деякі зі законодавчих ініціатив, які депутати пропонують у Верховній Раді і їх підтримує Національний банк, скеровані на певне обмеження доступу міжнародних гравців у сфері платіжних систем до українського ринку послуг, зокрема, до ринку платежів”, – вважає Ігор Олехов, партнер однієї з міжнародних фірм. 
Своєю чергою Віталій Кравчук переконаний, що розвиток безготівкових розрахунків насамперед сприятиме зменшенню рівня тінізації економіки та витрат Нацбанку на обслуговування готівки. “Тінізація, неконтрольований потік готівки – це одна з причин, чому в нас штучно стримується встановлення у різних об’єктах торгівлі терміналів. Комусь це вигідно”, – переконаний співрозмовник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8102 / 1.53MB / SQL:{query_count}