Економічні новини: телеграф

ПДВ “автоматом”

Протягом 2011 р. на Львівщині право на автоматичне відшкодування ПДВ отримали 30 підприємств.  Про це повідомив Віталій Пекарчук, голова ДПС у Львівській області. “У січні 2011-го з 187 платників, які задекларували відшкодування ПДВ на 52,4 млн грн, лише два платники відповідали критеріям автоматичного відшкодування. Упродовж року процес автоматичного відшкодування ПДВ став більш динамічним. Кількість платників, які мають право на автоматичне відшкодування збільшилася у 12,5 раза. Право на автоматичне відшкодування ПДВ в області отримали 30 платників на загальну суму 82,4 млн грн”, – каже Віталій Пекарчук. Головний податківець Львівщини поінформував, що у звичайному порядку суб’єктам господарської діяльності Львівщини відшкодовано 300,3 млн грн ПДВ, що на 88 млн грн більше, порівняно з 2010 роком.

Найбільше підробляють згущене молоко 

Перевірки виявляють найбільше порушень у виробників згущеного молока. На нього припадає 14 з 45 виявлених порушень у категорії “молочні продукти”, далі йдуть вершкове масло, спред, сметана, і лише потім – тверді сири, інформує канал “24”. Так, у деяких зразках були виявлені консерванти – бензоат натрію, сорбат калію, вміст немолочного жиру, а в низці випадків продукт не відповідав нормі за органолептичними показниками. Водночас, кількість забракованих сирів набагато менша, і в більшості випадків претензії стосувалися маркування продукції, зазначають у  Державній інспекції України із захисту прав споживачів.
Водночас в асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” кажуть, що сирний продукт, при виробництві якого допускається використання рослинного жиру, займає на внутрішньому ринку не більше 20-25%.

Овочі в ціні не зростуть 

Цьогоріч овочі подорожчають не більше ніж на 5-10%, прогнозують в Українському клубі аграрного бізнесу. На думку експертів, навіть втрати в овочівництві через аномальні холоди не зможуть спричинити стрибок цін, адже продукції достатньо. Так, виробники думають, чи варто сіяти на наступний рік і чи не зменшити обсяги висадки овочів. За даними УКАБ, восени 2011-го аграрії зібрали 24 млн тонн картоплі, що на 5 млн тонн більше за середній показник останніх років. Через надлишок продукції, цієї весни, овочі суттєво не подорожчають.

Цюрих – найдорожче місто світу

Швейцарський Цюрих зайняв перше місце в списку найдорожчих міст світу, а колишній лідер – Токіо – на другій сходинці.  Про це йдеться в офіційному прес-релізі “Economist Intelligence Unit”, який щорічно складає звіт “The Worldwide Cost of Living”. Велику частину місць у десятці займають японські, швейцарські та австралійські міста, що, крім іншого, може бути пов’язане зі зміцненням місцевих валют в умовах кризи – розрахунок вартості життя проводиться у доларах. Третє місце в рейтингу займає Женева, четверте – Осака, п’яте – Осло. До десятки також входять Париж, Сідней, Мельбурн, Сінгапур і Франкфурт. Що стосується найдешевших для життя міст, то останнє, 130 місце, в рейтингу займає пакистанський Карачі, а передостаннє – Мумбаї. У звіті аналізувалися дані 160 продуктів і послуг, що продаються у містах. У прес-релізі дана порівняльна вибірка лише трьох продуктів: хліба, рису і бензину. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8800 / 1.55MB / SQL:{query_count}