Рекордне падіння євро

Поза тим, експерти певні, що євровалюта не зникне

Поза тим, експерти певні, що євровалюта не зникне

Цього року євровалюта святкує свій десятий ювілей рекордним падінням. Економісти стверджують, що курс євро падає, бо його підкосила світова криза. Так, на початку тижня вартість європейської валюти знизилася до найнижчої позначки відносно долара за останні 16 місяців і досягла мінімуму за 11 років відносно єни. Зниження євро триває вже більше місяця, і деякі фінансисти, зокрема Джордж Сорос, уже роблять гучні заяви про швидкий занепад європейської валюти, інформує “Дєло”. 

На думку Ростислава Слав’юка, доктора економічних наук, завідувача кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України, падіння євровалюти пов’язане насамперед з тим, що в кожній із країн єврозони є дуже великий дефіцит бюджетних коштів. 

“Держави не можуть фінансувати свої соціальні проекти, не можуть забезпечити пенсійних виплат і т.д. Нині єврозона переживає надзвичайно великий дефіцит державних грошей”, – зазначає професор. За його словами, логічно, що валюта, яка перебуває в обігу в тих країнах, просто втрачає свою вагу і саме тому відбувається її падіння. 

“Чи може це бути крахом європейської валюти? Думаю, що ні. Керівництво  європейських урядів намагатиметься стабілізувати курс євро”, –  переконаний співрозмовник. 

Зокрема, львів’янка Галина, отримує доходи в євро і вважає, що цій валюті нічого не загрожує. “Точно прогнозувати я нічого не можу, але думаю, що краху європейської валюти не буде. Курс євро може падати і підвищуватися, особливо тепер, у період новорічно-різдвяних свят. Адже більшість українських заробітчан саме на свята передає додому гроші у євровалюті. Тому курс євро зараз знижується”, – сказала “Пошті” співрозмовниця. 

Жінка певна, що керівники європейських урядів будуть рятувати євро. “Цього року буде все більш-менш стабільно, як і торік, щодо долара і євро. Так, навіть єксперти не можуть дати точного прогнозу щодо курсу долара і євро, бо ситуація непередбачувана. Прогнозувати дії українських чиновників, зокрема НБУ, ніхто не може”, – наголошує співрозмовниця. На її думку, інвестиційний портфель українця повинен містити долари, євро і гривні. 

Професор Ростислав Слав’юк вважає, що людям, які зберігають свої заощадження у євро, немає підстав для хвилювання. “Люди повинні і надалі зберігати свої заощадження у євровалюті. Якщо люди почнуть продавати євро, то ми втратимо цю валюту. Якщо говорити про курс євро в Україні, то він залежить на 80% від поведінки населення. Якщо люди не продаватимуть євро, то курс триматиметься. Звичайно, будуть невеликі коливання, але через деякий час курс євро стабілізується, тому не думаю, що є привід для паніки”, – сказав “Пошті” Ростислав Слав’юк. 

ДО ТЕМИ

Не варто бігти до обмінників і продавати євро

Павло Розенко, провідний економіст Центру ім. Разумкова, про перспективи валюти та поради українцям, які заощаджують у євро   

  – Скажіть, будь ласка, що ж спричинило падіння європейської валюти?

– Насамперед причиною падіння євровалюти є криза в єврозоні. Але тут треба зважати на те, що криза розпочалася не сьогодні. Вона триває вже кілька років, а розпочалася вона наприкінці 2008-го. Тому курс євро останнім часом почав помітно падати.

– Деякі економісти прогнозують зникнення євро зі світового фінансового ринку. Яке майбутнє Ви прогнозуєте євро?

– Уряди країн єврозони перебувають у нормальному тонусі, і я не бачу паніки серед керівників цих держав і в Євросоюзі загалом. Не варто чекати на суттєве і різке послаблення євро. Звичайно, можливі невеликі коливання курсу. Проте зараз говорити про крах євро і єврозони, на мою думку, несерйозно. 

Європейські уряди розуміють і оцінюють можливі наслідки послаблення курсу євро і будуть робити усе, щоб обвалу валюти не відбулося. Найближчі півроку-рік потрясінь у єврозоні і курсі європейської валюти не буде. Країни єврозони вийдуть із цієї кризи економічно і фінансово міцними, також вони посилять і зміцнять свій соціальний захист.

– Пане Павле, що порадите українцям, які мають депозити чи заощадження в євро? Може, слід обміняти євро на іншу валюту?

– Нестабільність валют є однаковою для гривні, долара і для євро. Казати, що потрібно переводити свої заощадження з євро в інші валюти або в дорогоцінні метали, не варто. Негативні явища, пов’язані з падінням курсу євро, відчують на собі всі валюти світу, серед них і українська гривня. Тому я не бачу причин, через які людям варто бігти до обмінних пунктів і продавати євро. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7381 / 1.58MB / SQL:{query_count}