Економічні новини: телеграф

Табу на оковиту 

У п’ятницю, 9 грудня у Львові пройдуть громадські слухання щодо проекту ухвали про заборону торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) у МАФах. Повідомили „Пошті” у  прес-службі Львівської міськради. Громадські слухання розпочнуться о 15.00 год. у кабінеті 202.  Відповідний проект ухвали розглядатимуть на сесії міської ради у четвер, 15 грудня. Нагадаємо, з пропозиціями заборонити продаж алкоголю та пива у кіосках до міської ради звернулися ЛНУ ім. І. Франка, Національний університет “Львівська політехніка”, Львівський професійний ліцей побутового обслуговування. Також були звернення від батьківських комітетів, освітян Львова, духовенства. 

Шоколад подешевшає   

Шоколад різко подешевшає через європейську кризу. Через кризу європейці стали менше їсти шоколаду, що вплинуло на світові ціни на какао-боби. Європа, найбільший споживач какао-бобів, внаслідок кризи різко скоротила об’єми закупівель сировини для виробництва шоколаду. У результаті, поточна ціна на какао впала на 42% в порівнянні з торішнім рівнем і стала найнижчою за останні три роки.

Купити дешевше через інтернет 

Скуповуватись через інтернет удвічі дешевше, ніж у магазинах. Сьогодні, лише 8% українців купують товари та послуги через інтернет. Соціологи прогнозують, що до 2020-го кожен другий українець стане постійним клієнтом он-лайн-магазинів, інформує ТСН. Так, за поточний рік продажі товарів через інтернет зросли на третину.

Майже половина товарообігу в тіні

За словами прем’єр-міністра Миколи Азарова результатом такої значної тінізації торгівлі в державі є неякісні продукти. Особливо це стосується харчового сектору, зауважив урядовець. Так, за словами Олександра Клименка, голови Державної податкової служби, зарплату “у конвертах” виплачують близько 20% роботодавців, а рівень тіньової зайнятості, за оцінками Міжнародної організації праці, становить 9%. Зауважимо, згідно з урядовою Програмою економічних реформ, до 2014-го року Україна має знизити рівень тінізації на третину.

Спростили імпорт брухту

Верховна Рада України прийняла зміни до закону “Про металобрухт”. За відповідне рішення вчора, 7 грудня проголосували 256 депутатів.  Законом спрощено порядок ввезення металобрухту до України. Зокрема, вилучено зі статті 10 чинного закону положення про необхідність узгодження імпорту металобрухту з органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього середовища за місцем, де повинна проводитися переробка металобрухту, повідомляє ZN.UA.

З Росії більше не везтимуть м’яса 

Міністерство агарної політики і продовольства заборонило ввозити в Україну з Росії свині та м’ясну продукцію. “Ми спільно з Єврокомісією розпочали роботу зі створення зони контролю, щоб уникнути і призупинити розповсюдження вірусу на українську і європейську територію”, – сказав Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики і продовольства. За словами міністра, йдеться про посилення контролю за пересуванням м’ясної продукції, зерна з уражених регіонів на території Росії, а також контролю за міграцією диких тварин. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7934 / 1.55MB / SQL:{query_count}