Безпомилкові вкладення

Поради банківських експертів, куди найкраще вкладати гроші українцям, щоб вони “працювали” на них 

Поради банківських експертів, куди найкраще вкладати гроші українцям, щоб вони “працювали” на них 

68% українців вважають заощадження важливими, оцінюючи їх як “дуже важливі” або “досить важливі”. 67% респондентів заощаджують менше як 550 грн у місяць, і лише 6% опитаних можуть заощаджувати понад 1100 грн у місяць. Про це свідчать результати дослідження культури заощаджень, яке провела компанія “IMAS International” в Україні.

Заощадження на ремонт і відпочинок

За словами Ангара Льохнера, автора дослідження і керуючого директора “IMAS International”, у середньому українець може заощаджувати 460 грн у місяць, що на 48 грн менше, ніж за результатами дослідження торік. Більшість українців (64%), як і європейці, заощаджують із метою фінансового захисту – “на чорний день”, тоді як показник заощадження для старості становить лише 19%, хоча тенденція до зростання, порівняно з минулими роками, все ж є. 
“Основною метою заощаджень є придбання чи ремонт – 49%, покупки, на які наразі немає коштів, – 28%, а також відпочинок – 27%. При цьому про пенсійне забезпечення українці думають усе ще менше, порівняно з європейцями, – 19% опитаних заощаджують для пенсії, тоді як в Угорщині, Словаччині та Австрії на старість відкладає близько половини населення, і рекордні 68% у Чехії”, – розповів Ангар Льохнер.

Вкладник завжди ризикує

Тим часом, як зазначив у Львівському прес-клубі Григорій Ханас, заступник начальника Львівського обласного управління з корпоративного бізнесу АТ “Ощадбанк”, кожен, хто вкладає гроші в банк, інвестує і ризикує.
“Ризик перший – збанкрутує банк. Ризик другий – інфляція. Кожен повинен знати, чого він хоче. Якщо зберегти гроші на певний час, тоді людина повинна шукати надійний банк, який був би передусім захищений від банкрутства. Людина, яка хоче заробити, мусить йти на ризик і вкладати кошти там, де є більша відсоткова ставка. Треба бути свідомим, що ризик був, є і буде. Інша справа, якого виду цей ризик”, – каже Григорій Ханас.

На гривні вигідно заробляти

Богдан Ропотілов, директор центру підтримки розвитку підприємства АТ “ОТП Банк”, переконаний, що гривня буде стабільна щонайменше рік.
“Я певен, що гривня буде стійкою щонайменше до осені 2012-го. Це підтверджують мікропоказники і державна політика. Тепер ідеальний період, щоб заробляти на гривневих депозитах. Найголовніший ризик – це знецінення національної валюти”, – каже Богдан Ропотілов. 
За словами Ігоря Кривка, директора західного міжрегіонального управління роздрібного бізнесу АТ “Ерсте Банк”, нині гривневі вклади збільшились у комерційних банках.
“Це пов’язано з високою ставкою у гривневому курсі. Банки залучають кредитування у гривнях, щоб заробляти гроші. Вклади в гривнях нині є набагато ефективніші, ніж вклади в іноземній валюті”, – певен банкір.
“Іноземна валюта зменшується в портфелях банків через низку причин. Основна з них – прийняття рішення про відмову кредитування в іноземній валюті фізичних осіб. Щодо зміни складу фінансових портфелів банків, вони ростуть у бік збільшення гривневої валюти”, – каже Ігор Кривко.

Спланований портфель депозитів

На думку Олега Варещука, заступника начальника управління  Національного банку України у Львівській області, людина повинна вивчати той ринок, у який вона хоче інвестувати кошти. 
“НБУ запропонував зберігати кошти в інвестиційних монетах. Незважаючи на те, що на світовому ринку ціна на дорогоцінні метали постійно росте, НБУ пропонує новий інструмент для вкладників – інвестиційні монети. Основний напрямок вкладення коштів – депозитні комерційні банки. Страхова сума збільшена до 150 тис. грн – це нормальний захист. Будь-який вклад у комерційний банк за останні шість років не був поганою інвестицією”, – певен Олег Варещук. 
За словами Ігоря Кривка, щоб заощаджувати в іноземній валюті, потрібно знати, яку ціль ставить перед собою людина. 
“Якщо мета заощадити гроші, то варто мати свій чітко спланований портфель депозитів. Він може бути у різних валютах. Скажімо, особі, яка планує відпочинок, кошти краще зберігати в євро. Якщо витрати будуть в доларах, то доцільно зберігати валюту в доларах”, – каже Ігор Кривко.

Ринок золота 

За словами Богдана Ропотілова, зберігати заощадження в золоті вигідно.
“Золотими зливками мають право торгувати тільки комерційні банки, і в жодному разі не ювелірні крамниці”, – додає Богдан Ропотілов. 
Що ж до довготривалих зберігань, то Юлія Матіящук, начальник відділу дрібних продажів Львівської обласної філії АТ “Укрексімбанк”, також  рекомендує вкладати гроші в золото. “Варто купувати золоті зливки вагою 100-150 г.
Це оптимальна величина, і такі зливки мають мінімальну маржу при продажу”, – каже Юлія Матіящук.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8016 / 1.58MB / SQL:{query_count}